Zapraszamy na 24 Godziny Polska 2011

luty 22, 2011
Zapraszamy na unikalną w naszej części Europy imprezę cross-country. 24 godzinny wyścig endurance w terenie to impreza bez precedensu w historii polskiego ścigania.

Formuła jest prosta - trzech kierowców, jedno auto i 10 kilometrowa pętla, zwycięzcą zostanie ten kto przez 24 godziny zrobi najwięcej okrążeń. Dzięki torowej formule przedsięwzięcia wzrasta widowiskowość a równocześnie maleją koszty udziału (nie ma "wędrujących" serwisów, zmiany baz itp). To wszystko sprawia, że Zachód uprawia torowe wyścigi terenowe już od 20 lat. Niestety z powodu niemieckich przepisów środowiskowych najbliższe odbywają się pod Paryżem, stąd nieliczny nasz udział w zagranicznych eventach tego typu jak dotąd.

Od teraz wszystko się zmieni! Przynajmniej raz w roku organizować będziemy wraz ze smoldzino.org wyścig 24 godzinny na terenie Polski i mamy nadzieję, że zaszczepimy ta idee na krajowym podwórku. Ponadto nowym podziałem na klasy zablokować chcemy nieustający wyścig zbrojeń i wzrost pojemności silników. Teraz ścigać się z szansami na zwycięstwo będzie mógł każdy a nie tylko właściciele zmot kosztujących krocie i palących hektolitry paliwa.

24gp_LOGO_whitePierwsza edycja już w drugi weekend marca (11-13) na środkowym wybrzeżu (gm. Smołdzino, pow. Słupski).

Więcej info: www.24godziny4x4.pl
Ostatnio zmieniany środa, 28 listopad 2018 01:34