VW Tiguan 2012 – na zachodzie bez zmian

Volkswagen ujawnił zdjęcia i szczegóły nowej wersji Tiguana, który po kilku latach produkcji doczekał się modernizacji. Samochód oficjalnie zostanie zaprezentowany 1 marca na wystawie w Genewie.

Volkswagen Tiguan to najpopularniejszy SUV na niemieckim rynku. Popularność wśród nabywców zapewniają mu m.in. 5 gwiazdek w testach zderzeniowych EuroNCAP, duży wybór silników benzynowych i wysokoprężnych, a także niezły stosunek ceny do jakości auta potwierdzony licznymi testami w prasie motoryzacyjnej.

Od jesieni 2007 r. Tiguana zakupiło już ponad pół miliona klientów (a dokładnie 572 tys.) mieszkających w krajach europejskich, a także w Rosji, USA, Australii, Brazylii i Chinach. Volkswagen bardzo liczy na to, że odświeżony wygląd „młodszego brata” Touarega pomoże mu w utrzymaniu jego popularności na rynku.

Zmiany trudno nazwać rewolucyjnymi.
Zauważyć można zmodyfikowany kształt przedniego zderzaka oraz grilla, które wpisują się w „globalny” wygląd aktualnych modeli VW. Pojawiły się światła LED do jazdy dziennej, której umieszczono w przednich lampach. Nowy styl widać również z tyłu auta – zarówno wygląd klapy bagażnika, jak i lamp upodabniają Tiguana do nowego Touarega. Póki co nie słychać o nowych silnikach czy modyfikacjach układu napędowego.

Tiguana 2012 nie można jeszcze kupić, ale w Niemczech można już złożyć na niego zamówienie. Volkswagen podał wartość bazowej wersji Trend & Fun ze 122-konnym silnikiem 1.4 TSI – cena 24 175 Euro oznacza, że nowy Tiguan nie powinien podrożeć w stosunku do swego poprzednika.
AreK

ZOBACZ TAKŻE: