Rekordowy Weekend Quadowy 2011 - już w ten weekend!

Masz quada i chciałbyś (lub chciałabyś) zapisać się w annałach historii? Nic prostszego – 18 czerwca przyjedź do Częstochowy, by wziąć udział w próbie bicia rekordu Guinnessa w liczbie zgromadzonych czterokołowców. Okazją do spotkania się wszystkich quadowców w Polsce są 10. urodziny Polskiego Stowarzyszenia Czterokołowców ATV Polska.

Harmonogram Zlotu ATV Polska 2011 -  REKORDOWY WEEKEND QUADOWYatv_czestochowa_aktual

Termin:  18 -19 czerwca 2011  
Miejsce: Częstochowa / Biskupice Tor Off - Roadowy P.T.A. Event Service

Impreza o charakterze towarzysko-integracyjnym z okazji 10. Urodzin ATV Polska 

Patronat nad Zlotem objął Prezydent Miasta Częstochowy oraz Wójt Gminy Janów

Sobota - 18.06.2011 Częstochowa/Biskupice  Tor Off - Roadowy P.T.A. Event Service Biskupice

9.00-15.00 Obowiązkowa odprawa administracyjna uczestników mszy św. i parady - biuro Zlotu na terenie parkingu na Jasnej Górze.
Wjazd od ul. Wyszyńskiego. Współrzędne 50°48’50.72’’N, 19°5’6.55’’E .
Na parkingu Jasnej Góry przywita nas czerwono-biały ambulans na kołach, podstawiony przez Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z Katowic. Krew będzie można oddawać w godz. 9.00-14.00.
12.00 Próba bicia rekordu Guinnessa w ilości zgromadzonych quadów i pojazdów UTV. Pamiątkowa fotografia.
13.00 Przejazd na mszę św.  - błonia Jasnej Góry.
14.00-15.00Msza św. błonia Jasnej Góry, Częstochowa, poświęcenie pojazdów.
Mszę św. dla quadowców będzie celebrował o. Sebastian Matecki.
16.00  Rusza parada quadów i pojazdów UTV ulicami miasta Częstochowy. W paradzie mogą wziąć udział tylko te pojazdy, które odbyły odprawę administracyjną. Próba bicia rekordu Guinnessa w największej paradzie quadów i pojazdów UTV.
17.00 – Powrót  parady na parking Jasnej Góry. Pakowanie quadów, przejazd na teren pikniku.
Dojazd na miejsce pikniku w Biskupicach jest możliwy tylko drogami publicznymi. Quady niezarejestrowane muszą zostać przewiezione na lawetach lub innym środkiem transportu.   
16.00Piknik - Tor Off Roadowy P.T.A. Event Service Biskupice
Osoby, które nie planują wzięcia udziału w mszy św. oraz w paradzie, mają możliwość wcześniejszego przyjazdu na teren pikniku. Tor Off Roadowy P.T.A. Event Service zostanie otwarty o godziny 16.00. W pikniku mogą wziąć udział tylko te osoby, które wcześniej wysłały formularz zgłoszeniowy i dostały potwierdzenie od Organizatora. Współrzędne 50°42‘18,3'' N, 19°15‘36'' E. Odległość do Toru Off Roadowego P.T.A. Event Service od centrum Częstochowy – 19 km, Katowic – 67 km, Warszawy – 217 km, Łodzi – 129 km, Wrocławia – 198 km, Krakowa – 129 km
18.00 Przyjazd uczestników mszy św. i parady na  Piknik - Tor Off Roadowy P.T.A. Event Service Biskupice
18.30 Ustawienie quadów w Parku Maszyn. Wspólna pamiątkowa fotografia.
19.00 Oficjalne otwarcie Zlotu. Przywitanie gości.
• Stoiska wystawiennicze
• Prezentacje pojazdów
• Szkolenia GPS
20.00Koncert  zespołu Kuśka Brothers, charytatywna licytacja.
22.00 Urodzinowy tort, fajerwerki.  
Muzyka i zabawa będą trwać do białego rana!

19.06.2011 Tor Off - Roadowy P.T.A. Event Service, Biskupice

10.00Obowiązkowa odprawa
10.30Rozpoczęcie zabawy…
•    Trasy konkursowe dla quadowców
Konkursy dla uczestników:
•    Przeciąganie quada
•    Rzut oponą quada  
•    Rzucanie shurikenami, nożami i tomahawkami
•    Cięcie drzewa na czas
•    Paintball strzelnica
•    Trasy konkursowe
•    Pozostałe próby bicia Rekordów Guinnessa
•    Zorganizowane przejazdy na tereny Pustyni Siedleckiej - przejazd na pustynię jest możliwy tylko w zorganizowanych grupach z Instruktorami. Instruktorami będą utytułowani polscy zawodnicy: Jacek Bujański Mr Quad, Paweł Deżakowski (zdezak), Roman Eliasz, Krzysztof Kretkiewicz (krecik), Jarek Małkus (JARYS), Michał Trafiałek, Jarek Witas (jarek), Marek Wróbel (Markus) oraz grupa zawodników z Quadimodo Racing Team
Wyjazdy organizowane będą o pełnych godzinach.   Aby wziąć w nich udział, należy zjawić się o pełnej godzinie przy stanowisku Instruktorów.   
•    Stoiska wystawiennicze
•    Multimedialne prezentacje / godz. 11:00, 15:00/ sala biesiadna  
Prezentacje quadów i innych pojazdów w tym ciekawostki motoryzacyjne - Diesel Royal Enfield oraz Ural z koszem
•    Szkolenia GPS
Atrakcje dla widzów (dodatkowo płatne):
•    Paintball strzelnica
•    Tor quadowy
•    Do dyspozycji najmłodszych kącik zabaw dla najmłodszych (tylko pod opieką rodziców). Od godz. 12.00 do 15.00 konkursy i zabawy z udziałem Hugo Sokpol
17.00Koncert zespołu Zegarmistrz Czasu  
18.00 Rozdanie nagród, wręczenie dyplomów, oficjalne zakończenie Zlotu. 

Przez cały czas trwania zlotu czynne będą punkty gastronomiczne.
Organizator zastrzega sobie prawo do zmian.

Życzymy niezapomnianych wrażeń!

Szczegółowe informacje na temat Zlotu na forum ATV Polska http://www.atvpolska.pl/forum/viewforum.php?f=167&sid=c8c4a80a0eee47519b842df84e5427cf

Kontakt:
Dorota Lechowicz-Gustab

Koordynator Projektu REKORDOWY WEEKEND QUADOWY
Kontakt: tel. +48 601590301 , Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Polskie Stowarzyszenie Czterokołowców-ATV Polska
Pl. Szczepański 8, 31-011 Kraków

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Jubileuszowy zlot, którego pomysłodawcą jest prezes stowarzyszenia, Rafał Sonik (wielokrotny mistrz Polski, 3. zawodnik rajdu Dakar 2009, członek Orlen Teamu) potrwa dwa dni (18-19 czerwca 2011). Dokładnie 10 lat temu, również z jego inicjatywy, w Sochaczewie doszło do spotkania grupy osób zafascynowanych quadami, którego rezultatem było założenie ATV Polska. W zlocie uczestniczyło 36 osób, które zainicjowały powstanie prężnej organizacji, skupiającej obecnie blisko 14 000 użytkowników forum, sportowców i miłośników czterokołowców. W tym czasie quady, które 10 lat temu były pojazdami egzotycznymi i rzadko spotykanymi, zyskały ogromnie na popularności, zdobywając przy tym rzesze sympatyków. Wszystkich zapraszamy do Częstochowy!

1Zlot rozpocznie się 18 czerwca o godzinie 10 na terenie parkingu obok klasztoru na Jasnej Górze (wjazd od ul. Wyszyńskiego). Odprawa administracyjna będzie zarazem próbą pobicia rekordu Guinnessa w liczbie zgromadzonych w jednym miejscu czterokołowców. Spotkanie upamiętni wspólne zdjęcie wszystkich uczestników. O godzinie 14 na Błoniach Jasnej Góry odbędzie się msza święta, na którą zaproszeni są wszyscy quadowcy. Dwie godziny później pojazdy wyruszą pod eskortą policji na uroczystą paradę ulicami Częstochowy – będzie to zrazem kolejna próba bicia rekordu Guinnesa. Tym razem celem jest zorganizowanie największej Parady Quadów. Metą wyznaczonej trasy będzie Tor Off-Roadowy P.T.A. Event Service w Biskupicach – 34-hektarowy ogród rajski dla czterokołowców utworzony na terenach nieczynnej kopalni piasku. Wieczorem będą miały na nim miejsce m.in. prezentacje nowych pojazdów i akcesoriów ATV, szkolenia GPS oraz multimedialne projekcje. Gwiazdą estrady będzie zespół Kuśka Brothers, który da koncert rozpoczynający nocną biesiadę przy ognisku i muzyce. Kto chce, może świętować okrągłe urodziny ATV Polska do białego rana!

W nocy warto jednak zaznać nieco snu i odpoczynku, bowiem następnego dnia, 19 czerwca, na terenie Toru Off-Roadowego w Biskupicach na uczestników czeka mnóstwo atrakcji: konkursy, zabawy i testy. Znów będzie okazja podziwiać eksponaty zgromadzone na stoiskach wystawienniczych, jak i przeszkolić się z obsługi GPS-u. Chętni będą mogli również wybrać się na piaski niedalekiej Pustyni Siedleckiej, gdzie można poczuć się niemal jak w Afryce. O godzinie 18 zostaną rozdane nagrody, a uczestnicy zlotu zaczną rozjeżdżać się do domów. Na pewno w znakomitym humorze!

Więcej informacji na temat zlotu znaleźć można na stronie http://www.atvpolska.pl/forum/viewtopic.php?f=167&t=40401.

Serdecznie zapraszamy!
text i foto: AK

TERENOWO Rekordowy Weekend Quadowy odbywa się pod patronatem medialnym portalu TERENOWO.PL.