Bałtowskie Bezdroża Dragon Winch Maraton 2018 – startuje przeprawowa batalia

październik 03, 2018

Szybki prolog połączony z przeszkodami o charakterze przeprawowo-trialowym (czwartek), etap nocny (z czwartku na piątek) pełen niespodzianek i ciężkich przeszkód, i wreszcie dwa syte dni (piątek i sobota) w terenie, które bez litości sponiewierają każdego, kto odważył się umieścić swoje nazwisko na liście uczestników ruszającego już 4 października rajdu Bałtowskie Bezdroża Dragon Winch Maraton. Warto zacisnąć zęby i wytrwać, bo dla najlepszych załóg z każdej klasy czeka – oprócz sławy! – nagroda w postaci wyprawy do Moab w USA. 

42734814 1847634041971869 3443658710113583104 nBałtowskie Bezdroża nigdy nie miały kłopotu ze skompletowaniem list startowych. Maratońska edycja gwarantująca jeszcze więcej terenowych atrakcji i na dodatek oferująca wyjazd do stolicy amerykańskiego off-roadu również stała się celem wielu polskich zawodników gotowych podjąć rękawicę rzuconą przez organizatorów i świadomych faktu, że „standardowe” Bałtowskie są trudne, a co dopiero ich niemal dwa razy dłuższa edycja.  

Na starcie nie zabraknie oczywiście najlepszych załóg wiosennej edycji rajdu, która jako trzynasta w historii sprawiła wszystkim psikusa, ściągając nad Bałtów śnieżną zawieruchę. W niemal polarnych warunkach rywalizację na pokrytych białym puchem trasach wygrali wówczas: Marcin Małolepszy i Łukasz Kożuchowski (klasa Extreme), Jacek Szczęch i Tadeusz Michalec (klasa Adventure), Mateusz Zych i Dominik Buczko (klasa Wyczyn), Jacek Płusa i Kacper Płusa (klasa Turystyk Sport) oraz załoga Pawła Mrówczyńskiego (klasa Turystyk). Wszystkich wyżej wymienionych (poza zwycięzcami klasy Turystyk, której na maratonie nie będzie) spotkamy już w czwartek na prologu, który o godzinie 13 rozpocznie się tradycyjnie w kopalni Sudół.      

Marcin Małolepszy, który wraz z Łukaszem Kożuchowskim wygrał poprzednio rywalizację w klasie ekstremalnej, do startu podchodzi ze spokojem:

– Przed nami długi rajd, więc najważniejszą sprawą jest nie uszkodzić auta i dojechać do mety – mówi. – Planujemy rozważnie pokonać nocny etap, a na etapach dziennych kontrolować rozwój sytuacji. Duże znaczenie moim zdaniem będzie miała regulaminowa nowość, jaką jest odwrócona (względem wyników z poprzedniego etapu) kolejność startowa. Musimy więc spodziewać się na trasie wolniejszych załóg, które będziemy zmuszeni wyprzedzać, a to oznacza, że nie wszystko będzie zależało od naszego auta i naszych umiejętności. Pojawi się czynnik losowy, który może mieć duże znaczenie, gdy walka toczyć się będzie o każdą sekundę bądź minutę. By walczyć z wolną głową, obiecałem sobie, że nawet jeśli nie wygramy, to i tak odwiedzę Moab, w którym ostatnio bardzo mi się podobało!

Już od czwartkowego popołudnia zapraszamy na łamy Terenowo.pl i nasz profil facebookowy, gdzie jak zawsze będziemy starali się na bieżąco przekazywać Wam informacje z trasy. 

AK

Bałtowskie Bezdroża Dragon Winch Maraton - harmonogram:

CZWARTEK (4 PAŹDZIERNIK 2018)

8:00 – 11:30 obowiązkowy odbiór administracyjny (biuro rajdu) i techniczny (park maszyn)
12:00 – otwarcie rajdu (park maszyn) i obowiązkowa odprawa zawodników (zajazd Przystocze)
13:00 – wyjazd na PROLOG (kopalnia Sudół)
13:00 – PROLOG (kopalnia Sudół )
Start do ETAPU NR I (po zakończeniu prologu)
-miejsce startu na terenie prologu-
00:00 – zakończenie ETAPU NR I

PIĄTEK (5 PAŹDZIERNIK 2018)

7:00 – ogłoszenie wyników ETAPU I
7:45 – obowiązkowa odprawa zawodników klas ADV i EXT (zajazd Przystocze)
8:00 – obowiązkowa odprawa zawodników klas TS i W (zajazd Przystocze)
8:30 – start do ETAPU NR II (park maszyn)
20:00 – zamknięcie ETAPU NR II

SOBOTA (6 PAŹDZIERNIK 2018)

7:00 – ogłoszenie wyników ETAPU II
7:45 – obowiązkowa odprawa zawodników klas TS i W (zajazd Przystocze)
8:00 – obowiązkowa odprawa zawodników klas ADV i EXT (zajazd Przystocze)
8:30 – start do ETAPU NR III TS i W (park maszyn)
9:00 – start do ETAPU NR III ADV i EXT (park maszyn)
20:00 – wieczorek OFF-ROADOWCA „all inclusive”

NIEDZIELA (7 PAŹDZIERNIK 2018)

9:00 – ogłoszenie wyników ETAPU III
9:00-9:30 – czas na składanie protestów
10:30 – ogłoszenie wyników generalnych, uroczyste rozdanie nagród (zajazd Przystocze) „Bałtów Turystycznie” - zwiedzanie wszystkich dostępnych atrakcji Bałtowskiego Kompleksu Turystycznego (we własnym zakresie)