Tonka 4Runner - powrót do dzieciństwa

Podobno z zabawek nigdy się nie wyrasta (a przynajmniej tak mają niektórzy). Tym, którzy mimo zaawansowanego wieku wciąż lubią bawić się samochodzikami, Toyota postanowiła ułatwić życie (lub ocalić resztkę godności), tworząc we współpracy z Funrise Toy Corporation prawdziwą zabawkę dla dorosłych, czyli Tonkę 4Runner. Auto, które wyglądem przypomina dziecięce monster trucki, zostało zaprezentowane na targach SEMA.

Firma Funrise Toy Corporation produkuje całą serię pojazdów marki Tonka - ciężarówki, wywrotki, wozy strażackie i oczywiście terenówki. Chyba żaden ze światowych producentów motoryzacyjnych nie ma tak rozbudowanego portfolio. Sęk w tym jednak, że do prowadzenia większości tych samochodów nie potrzeba żadnych uprawnień, a wystarczy mieć ukończone 3 lata. Tonka 4Runner jest na tym tle wyjątkiem - to pełnowymiarowe (a nawet można by rzec - ponadwymiarowe) auto, którego koła (opony Mickey Thompson Baja MTZ w rozmiarze 38×15.50R20LT + 20-calowe felgi Ultra Motorsports Type 250 Colossus) bez trudu byłyby w stanie rozjechać każdą z pozostałych "terenówek" marki Tonka.

Samochód zbudowany został na bazie standardowej Toyoty 4Runner, którą poddano znaczączej przebudowie. Zawieszenie podniesiono o 10 cali za sprawą zestawu Bulletproof Suspension, w skład którego wchodzi osiem 2,5-calowych amortyzatorów King oraz dziesięć 2,5-calowych coiloverów. Pod maskę trafiła 4-litrowa V-szóstka o mocy 274 KM i maksymalnym momencie obrotowym 376 Nm. Napędem steruje 5-biegowa skrzynia automatyczna, a moment obrotowy przekazywany jest oczywiście do wszystkich czterech kół.

Potężny grill z wyciągarką, bagażnik dachowy z namiotem, listwy LED-owe, progi oraz solidny zaczep na koło zapasowe i hi-lifta budują obraz auta gotowego na wszystko, którego wnętrze zachowało jednak luksusowy charakter. Skórzane fotele, metaliczne zdobienia i zaawansowany system pokładowy, który odpowieda za informację, rozrywkę i nawigację, sprawiają, że jazdą Tonką jest naprawdę... wspaniałą zabawą!
MM

1 komentarz

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.