Prolog Internext Rally 2012 - czas rozstrzygnięć

Internext2012_MalyszW czeskim Vsetinie rozpoczęła się przedostatnia (a być może ostatnia, bo Baja Slovakia prawdopodobnie nie odbędzie się) runda Rajdowych Mistrzostw Polski Samochodów Terenowych. O mistrzowski tytuł walczą Adam Małysz (aktualny lider klasyfikacji) oraz Włodzimierz Grajek – Mistrz Polski z 2006 roku. Na prologu górą był Grajek, który wywalczył najlepszy czas.

Trasa prologu była szybka i – tradycyjnie – krótka: liczyła tylko 2,5 kilometra. Jedynym wyzwaniem dla zawodników były skrzyżowania z szosami, na których szybko jadące auta wykonywały efektowne loty.

Włodzimierz Grajek pilotowany przez Piotra Brakowieckiego na prologu wykręcił czas 1 min. 38,7 sek., wyprzedzając Hummera H3 Evo Zdenka Porizka (1 min. 40.5 sek.) i Mitsubishi  Darka Żyły  (1 min. 41.0 sek.). Adam Małysz uplasował się na miejscu czwartym z czasem 0:01:42.2.

W grupie T2 prolog wygrał Viktor Chytka przed Zbigniewem Więcławkiem i Klaudią Podkalicką. Najlepszy w grupie TH jest póki co Lubos Paska startujący VW Touaregiem. W klasyfikacji quadów prowadzi Tomas Kubiena.

O końcowej klasyfikacji rajdu oraz mistrzostw zadecyduje sobotni etap, podczas którego zawodnicy pokonają 9 oesów o łącznej długości 80,4 km.