Prolog Baja Inter Cars 2015. Uwertura do finału

październik 23, 2015

O 1 sekundę wyprzedził aspirujący do tytułu mistrza Polski Marcin Łukaszewski kierowcę, który jest obrońcą owego tytułu, czyli Pawła Molgo, na prologu rajdu Baja Inter Cars w Szprotawie. Nazwisko zawodnika, który zwycięży Rajdowe Mistrzostw Polski Samochodów Terenowych Anno Domini 2015, poznamy już za 2 dni.

Krótka, 6-kilometrowa trasa prologu nie sprawiła większych trudności załog - najlepsi pokonywali ją w niecałe 5 minut. Zaliczenie rozgrzewki pozwolało rozpoznać warunki panujące na poligonie i opracować strategię na jutro. - Trasa była fajna, bez dziur, z dużą ilością trawy - mówi Marcin Łukaszewski. - Wygraliśmy prolog, więc wszystko idzie po naszej myśli. Teraz zmianiamy opony, bo trochę eMTeki nas "trzymały", nie mogliśmy się rozpędzać. Jutro pojedziemy na ATekach, aby mieć lepszą trakcję. Dziękujemy za kibicowanie i pozdrawiamy!

Ze stratą 1 sekundy za Marcinem Łukaszewskim i Magdą Duhanik finiszowali Paweł Molgo i Janusz Jandrowicz, którzy aktualnie prowadzą w klasyfikacji generalnej RMPST 2015. 4. lokatę zajęli ich najgroźniejsi rywale w walce o tytuł: Piotr Białkowski i Bartosz Momot. Na najniższym stopnium podium stanęli Sławomir Wasiak i Marcin Grydziuszko.

nienazwany-02040W grupie TH również 1 sekunda dzieliła zwycięzców (Aleksandra Szandrowskiego i Rafała Płuciennika) oraz kolejną załogę w klasyfikacji rajdu (Piotra Gadomskiego i Tomasza Widerę). - Dzisiejszy prolog pojechaliśmy bardzo fajnie - komentuje Fazi". - Było szybko, a przy tym rozważnie. Dzięki temu udało nam się zająć tak dobrą lokatę. Wraz z całym RMF 4RACING Team staramy się zachować pierwszą lokatę w klasyfikacji zespołów Mistrzostw Polski. Jutro damy z siebie wszystko, aby wypaść jak najlepiej i utrzymać wynik.

W grupie T2 najlepszy wynik wykręcili Robert Kufel i Daniel Dymurski, którzy w Szprotawie czują się niemal jak w domu. Identyczny czas osiągnęli Piotr Sawicki i Piotr Binaś. W Open triumfowali osamotnieni w swej grupie Krzysztof Biegun i Aleksandra Kujawa.

Po załogach RMPST na trasę prologu ruszyły załogi z Rajdowego Pucharu Polski Samochodów Terenowych, spośród których najszybsi byli Tomasz Gołka i Filip Gołka. Drugi wynik osiągnęli Jacek Soboń i Mariusz Borowski, którzy rywalizują w słabszej (silnikowo) grupie S1 - 3000. W grupie seryjnej prolog wygrali Tomasz Stokłosa i Karol Trzebny.

Najwcześniej ze wszystkich zawodników rywalizację rozpoczęli idnydwidualiści z Pucharu Polski w Rajdach Baja. Wśród osiek zwyciężył Paweł Samek, który o... 1 sekundę wyprzedził Maćka Albinowskiego. Najszybszym motocyklistą był Sebastian Kałużny, a liderem w grupie quadów czteronapędowych został Arkadiusz Lindner. Can Am Maverick Łukasza Szymczaka i Artura Janowskiego wygrał z Polarisami i Can-Amami konkurentów.

W sobotę na zawodników czeka próba Karliki (72,2 km) oraz krótszy odcinek specjalny Szprotawa Lotnisko (20,57 km), który pokonają trzykrotnie. W niedzielę zaplanowano dwukrotny przejazd odcinka Karliki, czyli łącznie ponad 140 km ścigania.