IV. Gyulai Várfürdő Kupa – polski zaciąg na Węgry

Cztery polskie załogi rozpoczną w piątek zmagania w kolejnej rundzie mistrzostw FIA CEZ – węgierskim rajdzie IV. Gyulai Várfürdő Kupa, który stanowi zarazem eliminację mistrzostw Węgier w rajdach cross-country. Polacy jak zawsze zaliczani są do faworytów imprezy.

Na Węgrzech wystartują: Marcin Łukaszewski i Magda Duhanik (zwycięzcy Duna Aszfalt Kupa Bugac 2015, czyli 1. rundy FIA CEZ), Piotr Białkowski tym razem w parze z Ernestem Góreckim (na poprzednich rundach kierowca Hummera H3 Evo wywalczył 2. lokatę w Duna Aszfalt Kupa Bugac 2015 i 5. w Baja Riverside), a także dwie załogi Navar T2, które stoczą bratobójczy pojedynek o zwycięstwo w grupie T2: Łukasz Lechowicz i Łukasz Solecki, oraz Tomasz Piec i Gabriel Prochacki.

- W ostatnim tygodniu maja Navara otrzymała „nowy look” dostosowujący ją do linii dwóch pozostałych Navar teamu 4xDrive (czerwonej i żółtej) – mówi Tomek Piec. – Domykamy też ostatnie przygotowania przed startami czerwcowymi. Te zapowiadają się jako mocno skoncentrowane i wymagające doskonałej logistyki. Zaczynamy rajdem Gyulai Várfürdő Kupa blisko granicy rumuńskiej, gdzie mamy pokonać w sumie 630 km z czego 330 km odcinków specjalnych podzielonych na 9  prób (startujemy tradycyjnie w grupie T2 razem z naszą teamową załogą Łukasz Lechowicz i Łukasz Solecki, która obecnie przewodzi stawce FIA CEZ w klasie T2). Tydzień później czeka nad krótka runda RMPST (ca 154 km), czyli Baja Czarne, w której wystąpi cały team 4xDRIVE, a czerwiec kończymy włoskim klasykiem, czyli rajdem Italian Baja (25-28.06) w Pordenone w ramach V rundy Pucharu Świata FIA CC, gdzie czeka na nas 420 km odcinków specjalnych.

W najbliższy weekend w Gyula Polacy zmierzą się mocnymi zawodnikami z Węgier, Czech i Słowacji. Na linii startu staną m.in. Karoly Fazekas w BMWE X6CC (zwycięzca Baja Riverside 2015), Antal Fekete w Toyocie Hilux, Erik Korda w Frodzie HRX, Balazs Szalay w Oplu Mokka, a także Tomás Ourednicek i Zdenek Porizek w Hummerach.

W piątek zawodnicy pokonają 12-kilometrową trasę prologu. W sobotę czeka na nich 188 km odcinków specjalnych, a w niedzielę – finałowe 128 kilometrów.
MM

Przygotowania Nissana Navary Tomka Pieca i Gabriela Prochackiego do startu w IV. Gyulai Várfürdő Kupa:

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.