Trzepowo Sprint 2011 – moda na Pajero

7W minioną sobotę odbyła się nieopodal Gdańska pierwsza edycja wyścigu Trzepowo Sprint. Podobnie jak na zimowym PPS-ie trasa była szybka, pogoda piękna, a malowniczy krajobraz Kaszub przyciągnął sporą gromadkę widzów. Na starcie stanęło 10 samochodów oraz 14 quadów.

Wyścig samochodów zdominowany był przez Mitsubishi Pajero, dla których została utworzona oddzielna klasa. Obok starych wyjadaczy na starcie po raz pierwszy stanęły dwie debiutujące załogi - I. Guzowska/M. Gongolewicz (7.) oraz P. Chudziński/M. Giżyński (12.); obydwie w Mitsubishi Pajero.

Załoga 12. może zaliczyć ten debiut do niezwykle udanych - I miejsce w klasie Mitsubishi oraz I w klasyfikacji generalnej daje spore nadzieje na przyszłość. Kto wie, być może załoga zielonego Pajero już wkrótce namiesza w stawce czerwcowego Auto Świat 4x4 Baja Challenge.

Zwycięzcą kasy Proto został Maciej Błaszczyk startujący mocno "pociętym" Samuraiem. W klasie Seria triumfował Adam Sas Toyocie Land Cruiser T2.