Italian Baja 2009 - awans Polaków po III oesie

IB2009_oes3Boris Gadasin zwyciężył drugi z dzisiejszych oesów, ponownie wyprzedzając Miroslava Zapletala o ponad minutę. Nieźle radzą sobie Paytyk Łoszewski oraz Piotr Beaupre, którzy plasują się na początku drugiej dziesiątki.

Zawodnicy znają już dobrze trasę i – jak zapowiadał po pierwszym z dzisiejszych oesów Gadasin – mogą już teraz przyspieszyć. Rosjanin pokonał ponad 80-kilometrowy odcinek o blisko 2 minuty szybciej niż rano. Drugi czas osiągnął Zapletal, a trzeci Van Deijne. Taka jest również kolejność zawodników w klasyfikacji generalnej. Dość wolno jak na swoje możliwości jedzie Węgier Balazs Szalay, który obecnie plasuje się dopiero na 7. miejscu w „generalce”. Z walki odpadł jeden z faworytów – Węgier Fazekas, który oes ukończył z ponad godzinną stratą.

Patryk Łoszewski i Rafał Marton drugi z sobotnich oesów pokonali o minutę szybciej niż rano, co dało im 11. rezultat na oesie i awans z 14. na 11. miejsce w „generalce”. Dobrze sprawują się również Piotr Beaupre i Jacek Lisicki, którzy osiągnęli 13. czas, dający im awans na... 13. miejsce w klasyfikacji zawodów.

Dosyć dużą stratę ponownie odnotowali Mariusz Ryczkowski i Piotr Brakowiecki, którzy do lidera stracili aż 16 minut i obecnie plasują się na 25. miejscu. Niewiele wolniejsi od nich są Olek Sachanbiński i Arek Rabiega, którzy po trzecim oesie zajmują 27. pozycję.