Hołowczyc i Kaczmarski w czołówce Baja Spain Aragon

Kacz1Krzysztof Hołowczyc był 4., a Martin Kaczmarski 5. na prologu kolejnej rundy Pucharu Świata FIA – rajdu Baja Spain Aragon. Wszystkie miejsca na podium zajęły załogi teamu X-Raid.

Prolog zwyciężył Nani Roma, który o 2 sek. wyprzedził Stephane'a Peterhansela i o 13 sek. Orlando Terranovę. Hołek finiszował 16 sek. za liderem, a Kaczmarski był o sekundę wolniejszy od swego Mistrza. Kolejne miejsca zajęły holenderskie ekipy Forda. Mirek Zapletal i Maciek Marton uplasowali się na 10. miejscu, a Jean-Louis Schlesser był 15.

Martin Kaczmarski wyruszy jako pierwszy na trasę sobotniego etapu, co ma swoje plusy – nikt mu nie będzie kurzył. Na plecach będzie jednak czuł oddech samego Kacz2Peterhansela. - Start w Baja Aragon to próba moich umiejętności oraz kondycji – mówi młody kierowca Toyoty. - Widzę, ile dzieli mnie od najlepszych, a także utwierdzam się w przekonaniu, że wiele już za mną. Ukończenie Super OES-u na piątej pozycji jest bardzo motywujące. Jutro liczę na więcej.

W sobotę i niedzielę zawodnicy zmierzą się z wymagającymi odcinkami specjalnymi, które prowadzą na wysokości nawet 1200 m n.p.m.  Zawodnicy dwukrotnie pokonają 160-kilometrową etap z Teruel do Daroca oraz 200-kilometrowy w okolicach Teruel.