Maramuresz 4x4Vintage Meeting 2017 – tylko dla klasyków

Pomysł na spotkanie w terenie właścicieli klasyków 4x4 kiełkował nam w głowach od kilku lat – pisze do nas Michał „Misiek” Suławko, którego na pewno znacie z imprez spod znaku Maramuresz. Wreszcie nadszedł czas realizacji projektu. Na wrześniowy zlot w Górach Sowich zaproszeni są właściciele klasycznych aut terenowych wyprodukowanych przed 1989 rokiem.

vintage meeting page 001 1Chcemy zrobić coś nowego - uważamy, że czasy katowania żelaza z lat '60, '70 i '80 się skończyły - nadeszła epoka, kiedy znalezienie oryginalnego cj-ta, sj-ta, lj70, k160, nivy czy gazika, nie mówiąc już o takim rendżu classic, to spore wyzwanie. Impreza jest właśnie dla wariatów, którzy chcą zachować te auta w stanie możliwie bliskim fabryce, traktując je z szacunkiem należnym wiekowi, ale będąc świadomym ich potencjału terenowego. Trasy sporo, oczywiście również off-road, jednak bez ekstremu i niszczenia sprzętu. Zaczynamy na Dolnym Śląsku, ale...po czeskiej stronie.
Michał "Misiek" Suławko, fot. Arek Kwiecień

Idea: weekend w terenie i na drodze spędzony za kółkiem klasycznych samochodów wyprodukowanych przed 1989 r. Turystyka off-road, zwiedzanie lokalnych atrakcji turystycznych, techniczne próby terenowe, w trakcie oczywiście wymiana doświadczeń z eksploatacji old- i youngtimerów 4x4. Na zakończenie degustacja piw jakości pierwszorzędnej w miejscowym browarze rzemieślniczym.
Miejsce: klimatyczny gościniec czeski z dobrym wyszynkiem, widokiem, parkiem i w pobliżu małego, prywatnego browaru. Wokół góry pełne tajemnic, zabytków i ciekawostek.
Czas: 14-17 września 2017 – jeszcze ciepło, już niezbyt upalnie.
Wymagania: samochód z napędem 4x4 wyprodukowany przed 1989r. możliwie bliski fabryce.
Niedopuszczalne: koła większe niż 2 cale od średnicy fabrycznej, lift zawieszenia, opony typu simex, jodła, maxicross.
Silnik: oryginalny lub z tej samej „rodziny” (w UAZ-ie dopuszczamy np. „uazowołgę”, nie dopuszczamy fordowskiej v6).
Generalnie samochody w oryginalnym stanie zachowania, na oryginalnych kołach mają pierwszeństwo uczestnictwa.
Kontakt: Michał Suławko - "Misiek", tel. 502155992, Mariusz Milewski - "Czesław", tel. 502963780
email do zgłoszeń - Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.