II Podhalański Zlot Land Rover RAYO Trophy 2010 - w cieniu Giewontu

Od 5 lat RAYO Trophy przyciąga uczestników z całej Polski. Każda edycja jest nieco inna, ale wciąż zachowuje niezmiennie formułę zlotu użytkowników pojazdów marki Land Rover. Tym razem na miejsce spotkania wybraliśmy stolicę Tatr - Zakopane.

Jak to mówią – dobrego nigdy nie za wiele, dlatego powstał pomysł połączenia sił. Grzegorz Ostrowski – Polany Off-road oraz Jacek Iskra – RAYO stworzyli imprezę pod nazwą II Podhalański Zlot Land Rover RAYO Trophy 2010. Patronat honorowy nad imprezą objął Burmistrz Miasta Zakopane. Medialną pieczę nad zlotem objęli portal TERENOWO.PL oraz magazyn „OFF ROAD PL”.

Bazą imprezy był Góralski Dwór w Kościelisku. Zachwyciło nas zarówno samo miejsce jak i widoki, a personel sprawił, że czuliśmy się jak u siebie. Z powodu powodzi niestety nie wszyscy chętni mogli przybyć na imprezę. Na starcie stawiło się 26 załóg gotowych do wyruszenia na trasę. Obfite opady deszczu w dniach poprzednich sprawiły, że bezdroża Podhala obfitowały w błoto, co jedynie uatrakcyjniło trasę przejazdu. Na szczęście pogoda dopisała, piękne słońce sprawiło, że niektórzy wracali do domu z pierwszą opalenizną. Sobotnie zmagania uwieńczone zostały regionalnym bankietem. Przy dźwiękach góralskiej kapeli zabawa trwała niemal do białego rana.

Niedzielny poranek, piękne słońce, chwila regeneracji i podziwianie panoramy Tatr, po czym zgodnie z planem wszyscy uczestnicy udali się do prawdziwej podhalańskiej bacówki. Jej gospodarze przygotowali obfity poczęstunek, począwszy od wszystkich wyrabianych rodzajów sera poprzez smalczyk, kończąc na doskonale upieczonej jagnięcinie. Później przyszedł również czas na pożegnanie, podziękowania, rozdanie pamiątkowych dyplomów oraz oczywiście pamiątkowe zdjęcie.

Raz jeszcze dziękujemy wszystkim za udział w imprezie oraz za pomoc w jej organizacji. Zgodnie z zapowiedziami obiecujemy „jeszcze”...

Pozdrawiamy, Organizatorzy