II-gi Land Serwisowy Wypad Za Miasto – jesień w Górach Sowich

Po raz kolejny spotkaliśmy się w Górach Sowich sprawdzić nasze umiejętności jazdy w terenie i przyczepność opon do tutejszej różowej glinki. Większa wilgotność podłoża niż miesiąc wcześniej wymagała lepszej techniki jazdy.

Tym razem w grupie znalazły się samochody lepiej przygotowane do jazdy w teren i bardziej odporne na zarysowania, więc Włodek, nasz niezawodny przewodnik, wytyczył nieco trudniejszą trasę, gdzie kulminacyjnym momentem był przejazd korytem małej rzeczki wijącej się między skałami. Wyjazd z wąwozu zajął nam więcej czasu niż zwykle, w ruch poszły liny i wyciągarki. Z powodu opóźnień na trasie sobotnia jazda zakończyła się długo po zmroku.

Niespodzianką dla uczestników były urodziny zarządu w bardzo gościnnej Bukowej Chacie – schronisku położonym u podnóża wyciągu narciarskiego. Zabawa trwała do ostatniego żywego, przy pełnej aprobacie właściciela.

091Oglądając relację fotograficzną, można odnieść wrażenie, że teren przypominał trasę rajdu przeprawowego. Zawsze nasze trasy są ustawione tak, aby mógł przejechać najsłabszy terenowo samochód w grupie. Jednocześnie zawsze jest możliwość zapoznania się z trudniejszym odcinkiem, podjęcie decyzji i przejazd objazdem, więc na przyszłe wypady zapraszamy również samochody zupełnie fabryczne.

Następna edycja wypadu za miasto w Jurę Krakowsko-Częstochowską, na północ od Krakowa. Na III Land Serwisowym Wypadzie Za Miasto będzie można przetestować swój samochód, doszkolić techniki jazdy pod okiem instruktora, poznać malownicze rejony Jury, a przede wszystkim zakosztować zabawy w terenie.    

Text: Piotr Kowal, fot. Jakub Gasek (www.fotoGasek.pl), Agata Krawczyk

III Land Serwisowy Wypad Za Miasto - plan imprezy:
Piątek (7.12.2012 r.)
od godz. 17:00 - możliwość wcześniejszego przyjazdu i zakwaterowania w hotelu
Sobota (8.11.2012 r.)
9:00 - spotkanie z uczestnikami na parkingu stacji benzynowej Shell w Gotkowicach k. Jerzmanowic (przy drodze nr 94 - Kraków-Olkusz) - 4,2 km od hotelu (mapa dojazdu)
9:15 - wyjazd na trasę
12:00 - przyjazd do Jaskini Wierzchowskiej - zwiedzanie (ok. 1h)
13:00 - odcinek sprawnościowy (dla ochotników) w okolicy jaskini (ok. 1h)
15:00 - ognisko z pieczeniem kiełbasy w dolinie Będkowskiej
18:00 - przyjazd do hotelu
Niedziela (9.11.2012 r.)
10:00 – zbiórka uczestników na parkingu hotelu Skalny Dwór
10:15 - wyjazd na trasę turystyczną (zamek Pieskowa Skała, kościół i zamek w Korzkwi, umocnienia z II Wojny Światowej i cmentarz choleryczny w Skale) - oprowadza przewodnik
16:00 - zakończenie imprezy w hotelu Skalny Dwór

Maksymalna ilość załóg: 10
Liczy się kolejność zgłoszeń – poniżej formularz zgłoszeniowy.

Wymagana lina holownicza, zalecane opony AT lub MT. Mile widziane wśród uczestników będzie CB radio. W trakcie przejazdu przewodnik może prowadzić komentarz.

Koszt uczestnictwa to 350 zł za samochód (2 dorosłych + dzieci do 6-tego roku życia). Każda kolejna osoba to koszt 70 zł. Cena obejmuje uczestnictwo w imprezie (obejmujące zezwolenie na przejazd w terenie wytyczoną trasą, opiekę przewodnika i instruktora na trasie, zwiedzanie jaskini) oraz posiłek przy ognisku.

Więcej info: http://lr.pl/iii-land-serwisowy-wypad-za-miasto