Polish ATV Cup 2013 – nowość podparta rutyną

W kalendarzu polskich imprez quadowych pojawia się nowe wydarzenie. Organizatorzy rajdów Dzicz Bieszczadzka i Poland Trophy połączyli siły, by stworzyć cykl zawodów o nazwie Polish ATV Cup. Pierwsza z trzech rund odbędzie się w 10-11 maja, w Raszągu (woj. warmińsko-mazurskie).

Polish ATV Cup, zgodnie z nazwą, przeznaczony jest dla zawodników startujących na quadach. Cały cykl będzie składać się z trzech rajdów, wszystkie zostaną rozegrane na północy Polski. Sezon otworzy runda w Raszągu (woj. warmińsko-mazurskie, 10-11 maja), później zawodnicy udadzą się do Bobolic (woj. zachodniopomorskie, 23-24 sierpnia), a finał będzie miał miejsce w Mogilnie (woj. kujawsko-pomorskie).

Każdy rajd będzie składać się z dwóch etapów – nocnego i dziennego – poprzedzonych prologiem. Rywalizacja będzie toczyć się w dwóch klasach. Doświadczeni rajderzy będą rywalizować w klasie Extreme. Dla nich zostaną wytyczone oddzielne odcinki specjalne. W klasie Advance wystartują zawodnicy, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z off-roadem. PolishATVCup_0004Trasa, którą będą pokonywać, pozwoli im zdobywać doświadczenie w bezpieczny sposób. By pokonać trasę rajdu w klasie Advance, niezbędny będzie quad z napędem na cztery koła i wyciągarką.

Choć Polish ATV Cup to zupełnie nowa impreza, stoi za nią wiele lat doświadczeń. Za organizację PAC odpowiadają twórcy legendarnego w środowisku off-roadowców rajdu Dzicz Bieszczadzka – Łukasz Dawidowski i Maciej Śmigrodzki i organizator równie znanego Poland Trophy – Maciej Rachtan. Tak dobrany zespół jest gwarancją wysokiego poziomu imprezy.

- W sezonie 2013 stworzyliśmy nowy cykl rajdów przeznaczonych wyłącznie dla zawodników quadowych. Wszystkie rundy Polish ATV Cup będą rozgrywane na północy kraju. Tam znaleźliśmy najciekawsze i najbardziej odpowiadające quadowcom tereny – powiedział Maciej Rachtan, organizator Poland Trophy.

PolishATVCup_0003- Przez lata pracy przy Dziczy Bieszczadzkiej nauczyliśmy się czego oczekują zawodnicy startujący na quadach. Wiemy jak stworzyć ciekawy i trudny rajd i wykorzystamy to, tworząc nowy cykl Polish ATV Cup – dodaje Łukasz Dawidowski, organizator Dziczy Bieszczadzkiej.

Pierwsza runda Polish ATV Cup zostanie rozegrana w dniach 10-11 maja, w Raszągu. Pod adresem www.polishatvcup.pl można znaleźć wszystkie niezbędne informacje na temat zawodów. Są tam także zdjęcia i filmy z poprzednich edycji Dziczy Bieszczadzkiej i Poland Trophy. Zawodnicy mogą już wysyłać zgłoszenia do pierwszego rajdu. Wpisowe na każdą z rund wynosi 750 zł.
MM