Poland Trophy Quad 2014 – czterokołowa formuła

Już za tydzień na polskiej scenie off-roadowej zadebiutuje zupełnie nowy rajd – Poland Trophy Quad. Jak sama nazwa wskazuje ta impreza – przeznaczona dla zawodników startujących quadami – odwoływać się będzie do tradycji rajdu Poland Trophy.

Rajd będzie odbywać się w niecodziennym formacie. Tak jak starszy brat – Poland Trophy – trwać będzie dwa dni i składać się będzie z etapu nocnego i dziennego, ale ich przebieg będzie już zupełnie inny. Organizatorzy PT Quad postanowili skorzystać z udanej formuły rajdu Przeprawowe Mistrzostwa H6.

Trasa rajdu będzie zatem miała formę pętli o długości kilku kilometrów. Po drodze będą mieli do przejechania odcinki specjalne. Trasy oesów będą miały charakter mocno przeprawowy. Będą trawersy, rowy, przejazdy przez wodę i strome podjazdy. Emocji nie zabraknie.  Każda z dwóch klas – Extreme i Advance – będzie miała oddzielne oesy.

bbkings1Rywalizacja zostanie podzielona na trzy części. Pierwszy, 3-godzinny etap zostanie rozegrany w piątek 25 kwietnia. Start zawodów zaplanowano na 18.00, zawodnicy będą więc kończyć rywalizację już po zmierzchu. W sobotę odbędą się kolejne dwie, 3-godzinne części zawodów, przedzielone godzinną przerwą na serwis pojazdów.

W każdej z części zawodnicy muszą pokonać jak najwięcej okrążeń i odcinków specjalnych. Każdy zaliczony oes jest punktowany, każde pokonane okrążenie także. Wygrywa ten, kto zdobędzie najwięcej punktów.

Taka formuła imprezy to idealne rozwiązanie dla kibiców. Wszystkie odcinki specjalne będą wytyczone na terenie kamieniołomu w Ogrodzieńcu. Każdy, kto będzie chciał poprzyglądać się zmaganiom topowych rajderów, będzie mógł dotrzeć i zobaczyć każdy oes.

_DSC0971Przy starcie rajdu rozłoży się park serwisowy, gdzie zawodnicy będą mogli naprawiać swoje pojazdy i regenerować siły. Pomoże im w tym znakomite jedzenie serwowane przez firmę B.B. Kings. Ich charakterystyczny grill, na którym będą smażyć się hamburgery, karkówki i wiele innych przysmaków, będzie dostępny dla wszystkich, którzy odwiedzą ogrodzieniecki kamieniołom.

Tak jak na Przeprawowych Mistrzostwach H6, wszyscy mogą liczyć na świetny, off-roadowy klimat i niepowtarzalną atmosferę.

Zapraszamy do Ogrodzieńca w weekend 25-26 kwietnia. Harmonogram imprezy oraz więcej informacji można znaleźć na stronie www.ptquad.pl
MM

logoZawody objęte są patronatem medialnym portalu TERENOWO.PL.

PTQ_I_2014_Harmonogram