Drezno-Wrocław 2013 – ruszyły zapisy

Pierwszego stycznia 2013 ruszyły zapisy online do dwóch rajdów: Drezno-Wrocław vel Breslau Poland (29 czerwca – 6 lipca 2013 roku) i Breslau Balkan (14 – 21 września 2013 roku). Chęć startu wyraziło już ponad sto załóg. A limit startujących to „tylko” 250 pojazdów.

To już dwudziesta edycja tej legendarnej imprezy off-roadowej. W tym roku rajd Breslau Poland odbywać się będzie w dniach 29 czerwca – 6 lipca 2013 roku. Start tradycyjnie w ostatnią sobotę czerwca w Niemczech. Natomiast meta 6 lipca w Żaganiu (woj. lubuskie).

W tym roku trasa będzie wiodła znanymi już doskonale przez zawodników drogami, ale pojawią się także nowe odcinki – długie i wymagające. Ułatwieniem dla załóg, a szczególnie dla ekip serwisowych będzie fakt, że uczestnicy będą nocowali tylko w dwóch obozach na terenie Polski. Jeden na północy (okolice Drawska Pomorskiego), drugi na południu (okolice Żagania). Nie trzeba więc będzie często zmieniać lokalizacji.

Ze względu na bezpieczeństwo i sprawniejsze procedury startowe, organizatorzy postawili utrzymać limit startujących i w tym roku wynosi on 250 załóg. Warto więc pospieszyć się z rejestracją (online na stronie Rajdu: www.rallye-breslau.com). Do tej pory zgłosiło się już ponad sto załóg.

Można już również zapisywać się na Breslau Balkan – rajd przeznaczony nie tylko dla zawodników kochających ekstremalne wyścigi, ale także dla fanów klasy Cross Country. To ok. 1800 km ścigania się we wrześniu. Tu chętnych też jest już blisko setka.

W tym roku w Breslau Poland, jak i w Breslau Balkan zapowiadanych jest kilka nowości. Po pierwsze organizatorzy zaznaczają, że konieczne jest używanie odpowiednich kasków ochronnych. Zawodnicy używający kasków, typu wojskowe, rowerowe itp. nie będą dopuszczeni do rajdu. Jedynie kaski spełniające wymogi bezpieczeństwa, zgodne z przepisami drogowymi w Niemczech (kraj organizatora obu imprez) mogą być używane we wszystkich rajdach.

Nowością jest też ubezpieczenie od niespodziewanej rezygnacji z udziału w rajdzie. Działające m.in. w przypadku choroby zawodnika lub też serwisanta, a także kogoś z rodziny. Ubezpieczenie jest dobrowolne, a chęć jego wykupienia zaznaczamy w formularzu rejestracyjnym.

Organizatorzy przypominają także o konieczności natychmiastowego zgłoszenia przerwania jazdy na danym etapie – telefon kontaktowy w tej sprawie będzie znajdował się na naklejce danej w pakiecie startowym.

Zaprojektowany specjalnie dla Rajdu Breslau systemu pomiaru czasu, który sprawdził się w ostatnich dwóch latach, będzie teraz uzupełniony o nowy GPS Tracker. Zamocowany na stałe na czas rajdu do pojazdu GPS Tracker umożliwi dokładne odtworzenie trasy, a nawet poda obowiązujący w danym miejscu limit prędkości. Odczyt z Trackera będzie dokonywany przez sędziów natychmiast na mecie każdego odcinka.

Na koniec o opłatach zgłoszeniowych. Dla Breslau Poland wynoszą one odpowiednio – motocykle i quady: 945 euro, Side by side oraz samochody osobowe do 3,5 tony klasa Extreme: 1930 euro, ciężarówki do 7,5 tony oraz powyżej 7,5 tony z dwoma osobami załogi: 2040 euro, natomiast z trzema osobami załogi: 2395 euro.

Dla Breslau Balkan to – motocykle i quady: 923 euro, Side by side oraz samochody osobowe do 3,5 tony klasa Extreme: 1841 euro, auta osobowe do 3,5 tony – klasa Cross Country – 1841 euro, ciężarówki do 5 ton z dwoma osobami załogi: 1921 euro.

MM