Carlsson CGL45 – bliżej ziemi (o 30 mm)

CarlssonGL__06Podczas Frankfurt Motor Show zadebiutuje luksusowy SUV Carlsson CGL45, stworzony w oparciu o Mercedesa-Benz GL.

Porównaj: Mercedes GL (2009) według Carlssona - tuning niebanalny


Carlsson odpowiednio zaopiekował się Mercedesem GL, którego światowa premiera odbędzie się podczas targów motoryzacyjnych we Frankfurcie. Znana firma tuningowa wyposażyła SUVa w zaawansowany pakiet aerodynamiczny, potężny silnik oraz luksusowe wnętrze.

Carlsson CGL45 otrzymał nowy pakiet aerodynamiczny, który dopracowywano do perfekcji w tunelu aerodynamicznym. Samochód posiada przedni spoiler, chromowaną atrapę chłodnicy z logo Carlssona, z tyłu natomiast można zaobserwować cztery owalne rury wydechowe ze stali i sportowe tłumiki. Dodatkowo firma postanowiła poszerzyć nadkola, aby nadać Mercedesowi jeszcze bardziej sportowych kształtów. Karoseria została pokryta czarnym lakierem. Carlsson CGL45 został wyposażony w światła do jazdy dziennej w technologii LED. Pojazd otrzymał również specjalnie zaprojektowane 22-calowe koła.

Carlsson w swoim pojeździe zaoferował system C-Tronic, który w trzylitrowym silniku V6 pozwolił na zwiększenie mocy z 265 do 310 KM. W tej sytuacji zmianie uległ również maksymalny moment obrotowy, który obecnie wynosi 700 Nm. Najmocniejsza jednostka napędowa oferowana przez Carlssona to V8 o mocy 435 KM i maksymalnym momencie obrotowym 600 Nm.

Firma tuningowa usprawniła również zawieszenie Mercedesa, dzięki ponownemu zastosowaniu technologii C-Tronic. Dzięki temu samochód został obniżony o 30 mm. Dodatkowo, system C-Tronic w razie wykrycia nierówności na jezdni, niweluje jakiekolwiek wstrząsy spowodowane np. najazdem jednym kołem na dziurę.

Wnętrze samochodu to prawdziwy luksus. Już po otwarciu drzwi można dostrzec progi z podświetlanym napisem Carlsson. Do tego dochodzi tapicerka wykonana z najwyższej jakości materiału, dodatki ze stali nierdzewnej lub drewna (w zależności od potrzeb klienta) oraz specjalnie zaprojektowane aluminiowe pedały.


Info: Mototarget.pl