Podkarpackie Mistrzostwa Off Road - już w najbliższy weekend

Już w najbliższy weekend odbędzie się kolejna edycja Podkarpackich Mistrzostw Off Road. Dwudniowe zawody mają charakter pieczątkowo - oesowy. Na starcie zobaczymy m.in. Jacka i Macieja Musz, Waldemara Cesarza i Krzysztofa Szalachę, oraz Dariusza Dorotiaka.

PMOR składa się z trzech etapów: piątkowego PROLOGU, etapu nocnego (4h) oraz etapu dziennego (8 h). Wszystkie załogi zaczyna rywalizację od piątkowego PROLOGU. Prolog będzie liczony do klasyfikacji ogólnej, tzn. dla Klasy: Extreme Mechanik i Extreme Elektryk liczony jest jako pierwszy OS, natomiast dla Klasy Wyczyn i Klasy Seryjny Wyczyn będzie pierwszym Odcinkiem Czasowym wliczanym również do ogólnej klasyfikacji Odcinków Czasowych. Na trasę załogi ruszą według przyznanych numerów startowych w Biurze PMOR (decyduje kolejność dokonanych wpłat wpisowego). Za brak udziału w Prologu załoga otrzymuje Taryfę.

Rywalizacja dla zawodników startujących w Klasach Extreme Mechanik oraz Extreme Elektryk odbywa się na w całości wytaśmowanych OS-ach, natomiast dla Klas Wyczyn, Seryjny Wyczyn - w specjalnie wyznaczonych sekcjach, w których rozmieszczone są PKP-y, a ich trudność będzie odpowiednio dobrana do poziomu sprzętu i zawodników startujących w danej klasie. 

Klasy Wyczyn, Seryjny Wyczyn będą miały również do pokonania krótkie OS-y czasowe dodatkowo punktowane. 

O wygranej w klasach Extremalnych decyduje jak najszybszy czas przejazdu OS-ów, natomiast w klasa Wyczynowych decyduje jak największa liczba zebranych PKP-ów przez daną załogę, w przypadku zebrania takiej samej liczby pieczątek decyduje suma Odcinków Czasowych.

Dojazd do sekcji oraz OS-ów za pomocą tracka (szczegółowa informacja w Biurze Imprezy). Po powrocie do bazy, nastąpi ogłoszenie wyników oraz wręczenie pucharów oraz nagród dla najlepszych załóg. Patronat honorowy nad imprezą objął Prezydent Miasta Tarnobrzega. Partnerem głównym oraz fundatorem nagród jest krakowska marka Ledtrends specjalizująca się w oświetleniu ledowym.  Rywalizacja toczyć się będzie w  klasach: EXTREME MECHANIK, EXTREME ELEKTRYK, WYCZYN, SERYJNY – WYCZYN  • Klasa Extreme Mechanik  - samochody zmodyfikowane z 1 wyciągarką mechaniczną i dowolna ilością wyciągarek elektrycznych• Klasa Extreme Elektryk - samochody zmodyfikowane z max 2 wyciągarkami elektrycznymi• Klasa Wyczyn – samochody zmodyfikowane bez wyciągarek• Klasa Seryjny Wyczyn – samochody lekko zmodyfikowane z 1 wyciągarką

Więcej info:  http://www.pt-serwis.pl/kategorie/pmor

Lista startowa:
KK