MUTT Wiosna 2009 - Wielka Majówka Schwarza

Marek Schwarz i Wojciech Kałamaga zwyciężyli w klasie Sport rajd MUTT Wiosna rozegrany w czasie Majówki w okolicach Gliwic. W gronie ponad stu załóg, które stanęły na starcie zawodów, pierwsze skrzypce zagrali zawodnicy RMF Caroline Team, którego cztery załogi uplasowały się w pierwszej szóstce.

Rajd MUTT rozgrywany w dniach 30 kwietnia – 2 maja 2009 roku to zawody, które rozpoczął odcinek nocny. Do walki na pierwszym etapie jako pierwszy wystartował Rafał Płuciennik i Maurycy Wolny. Zaraz za nimi na trasę przebiegającą po hałdzie w okolicach Trachów wyruszył duet Marek Schwarz i Wojtek Kałamaga. Załogom RMF Caroline Team pokonanie tego odcinka zajęło niecałe 2 godziny. Linię mety jako pierwsza przekroczyła terenówka Marka Schwarza, a tuż za nią auto Rafała Płuciennika.

Dzień drugi to etap, w którym było do pokonania kilkadziesiąt kilometrów piasku i błota. Podobnie jak pierwszego dnia bezkonkurencyjna okazała się załoga Schwarz/Kałamaga. Dzielnie „rajdowego kroku” dotrzymywali im  Płuciennik/Wolny. Niestety na 3 kilometry przed metą w ich terenówce nastąpiła awaria, która uniemożliwiła RMF Caroline Team zdobycie dubletu na mecie.

Dzień trzeci to walka na gliwickim poligonie. Po raz trzeci klasę pokazał duet Schwarz/Kałamaga, nie dając pozostałym uczestnikom rajdu cienia szansy na wygraną. Tuż za nim finiszował Jeep Rafała Płuciennika.

Dominacja RMF Caroline Team w klasie Sport na rajdzie MUTT 2009 była ewidentna. Zwyciężył  duet Marek Schwarz/Wojtek Kałamaga. Debiutująca w barwach śląskiego teamu załoga Aleksander FAZI Szandrowski/Adam Piwowarczyk zajęła 4. miejsce. Borykający się z awariami Mirek Kozioł z Robertem Januszewskim dojechali na 5. pozycji, a Rafał Pluciennik/Maurycy Wolny zajęli 6. lokatę.

Pozostałe miejsca na podium w klasie Sport zajęli: Grzegorz Rupikowski i Paweł Szostak (2. lokata) oraz Maciej Manejkowski i Jakub Hildebrandt (3.).

AK, na podstawie inf. pras.  RMF Caroline Team

MUTT Wiosna 2009 - wyniki końcowe
Miejsce Załoga Punkty
KLASA SPORT
1 Schwarz Marek / Kałamaga Wojciech 1319
2 Rupikowski Grzegorz / Szostak Paweł 1404
3 Manejkowski Maciej / Hildebrandt Jakub 1407
KLASA LEKKA
1 Szerla Michał / Szumny Tomek 1821
2 Ochal Robert / Ochal Joanna 2201
3 Pacyga Bartłomiej / Skupień Dariusz 2389
KLASA CIĘŻKA
1 Łysoń Dariusz / Korzeniowski Bartłomiej 1788
2 Łyś Adam / Stefan Waldemar 1794
3 Garbacz Rafał / Otoliński Daniel 1862

{artsexylightbox autoGenerateThumbs="true" path="images/stories/Extreme/Mutt2009" previewHeight="67"}{/artsexylightbox}