Zaproszenie na Magam Trophy 2012 – europejskie Miastko

Choć do startu zostały jeszcze 3 miesiące, lista startowa Magam Trophy 2012 obejmuje już 70 załóg – wśród nich wielokrotnych uczestników rajdu oraz całkiem nowe ekipy. Powrócił międzynarodowy charakter imprezy, czego dowodem jest 13 zgłoszeń z zagranicy. Najliczniejsza jest grupa łotewska - siedem samochodów. Jest też pięć załóg niemieckich i jedna szwedzka.

ZOBACZ TAKŻE: Magam Trophy - sekcja specjalna

Walka toczyć się będzie w dwóch klasach (Extreme i Adventure). Liczniejsza Extreme przyciągnęła 56 załóg. Nie zabrakło na niej znanych nazwisk. Jest duet Marcin Łukaszewski i Magda Duhanik - triumfatorzy 2 ostatnich edycji, Robert Kufel i Dominik Samosiuk – zwycięzcy z 2009 roku, a także inni czołowi polscy off-roaderzy, m.in. Artur Owczarek, Zbigniew Peczyński i Paweł Kado. Nie zabrakło także rewelacji Magam Trophy 2011 – załogi 4x4 Miastko Team pod wodzą Andrzeja Bruskiego.

Interesująco zapowiada się również rywalizacja w kategorii Adventure. Zagościli w niej zawodnicy odnoszący sukcesy w ogólnopolskich imprezach, a stawka wydaje się bardzo wyrównana. Wystartuje w niej m.in. opisywany u nas niedawno RemX

Na Magam wracają również ekipy zagraniczne. Łotewska grupa należy do ścisłej czołówki strefy NEZ (Północnej Europy), gdzie ścigają się w Mistrzostwach Łotwy i Estonii pod egidą FIA. Są wśród nich kierowcy reprezentujący różne klasy (TR1, TR2, TR3, Open), a  faworytem jest Vilnis Zeiza i Edvins Vansovic. Pojawiły się też niemieckie nazwiska znane z europejskich rozgrywek, a także załoga ze Skandynawii.
AK

Magam Trophy 2012 - lista startowa (stan na 02.02.2012)

Extreme

Adventure

 

Oceń ten artykuł
(0 głosów)