Puchar dla Polaków - Polonia Trophy - finał Pucharu Europy 2005

październik 03, 2005
Dariusz Luberda zwyciężył w ostatniej rundzie tegorocznego Pucharu Europy, rajdzie Polonia Trophy (22-24.09) i tym samym zdobył trofeum dla najlepszego kierowcy 4x4 naszego kontynentu.

O pechu może mówić Wojciech Polowiec, który w klasyfikacji generalnej pucharu prowadził przez cały sezon, ale zajmując 3. miejsce na finałowej rundzie, musiał ostatecznie oddać pole swemu rywalowi.

W klasie turystycznej, w której startowały auta słabiej wyposażone, Puchar Europy 4x4 zdobył Janusz Gołuszka. W rajdzie Polonia Trophy triumfował jednak jego brat – Wiesław.
text i foto: Arek Kwiecień

Artykuł opublikowany w tygodniku "Motor".