Wydrukuj tę stronę

Mario Trophy - mini MAX, czyli ekstrem w skali 1:10

lipiec 25, 2009
W dniach 25-26 lipca w miejscowości Jaryszewo leżącej w puszczy nadnoteckiej odbyły sie   zawody modeli samochodów terenowych  w skali 1:10 MARIO TROPHY 2009.

Organizatorami zawodów są Natii i Mario (Natalia i Mariusz Dziurleja). Zawodnicy zjechali się z całej Polski, startowało ponad czterdzieści modeli w różnych klasach:
scaled 1,9  - modele wiernie oddwzorowane na oryginałach
extrem 2,2 - modele na większych kołach
truck - ciężarówki
crawler - pojazdy przygotowane do rockcrawlingu

Większość modeli wyposażonych jest w profesjonalne oświetlenie, trapy, mini HiLIfty , wyciągarki (działające), skrzynie i wszelaki osprzęt off-road.

Pierwszy dzień zawodów to 8 os-ów trialowych, polegających na bardzo technicznej jeździe po wyznaczonym torze. Rywalizacja pierwszego dnia była bardzo zacięta i zakończyła się ok godziny 20. Wspólna kolacja i większość zawodników zabrała się za serwis modeli, który trwał całą noc!!

Niedziela to dzień "wielkiego" maratonu  SCALEGOTHICA, który wyglądał jak miniatura Drezno-Wrocław - walka z terenem, wzajemna pomoc a zarazem przepiękna rywalizacja i niesamowita adrenalina.

Triumfatorem SCALEGOTHICA i jednocześnie zdobywcą pierwszego miejsca w klasie scaled został Rafał Wnętrzak (Pablo) z Gdańska reprezentujący Trasek Off-road Team.

Zdobywcą pierwszej lokaty w klasie extrem został Kamil Krupski  Śląsk, w klasie truck triumfował Sławek Kozioł z Mielca, crawlery wygrał Marcin Kantor z Krakowa.

Rewelacją zawodów okazał się syn naszego kolegi Rafała Trwogi - KUBA (4l) zdobywając puchar Junior Super EXTREM, ukończył maraton modelem  Toyota J7 – brawo!

Text: Mario, Zdjęcia Maciek, Zotornik, Banita