1 lipca start zapisów na Bałtowskie Bezdroża Dragon Winch 2019 "Na tropie Szakala".

Jak sama nazwa wskazuje XVII edycja Bałtowskich Bezdroży Dragon Winch będzie prowadziła Tropami Szakala. Wielu z Was się pewnie zastanawia co to właściwie Szakal i co oznacza, że rajd będzie kierował jego Tropami? Już śpieszymy z wyjaśnieniami.

Historia Szakala w Bałtowie zaczyna się już bardzo, bardzo dawno, ale my przybliżymy Wam tą najbardziej znaczącą dla nas. Czy wiedzieliście, że auto znajdujące się od samego początku w logotypie Bałtowskich Bezdroży Dragon Winch to właśnie Szakal, o którym mowa? Auto to należy do naszego "Generała" Blachy, którym niegdyś startował w rajdach, a co dla nas jeszcze ważniejsze wyznaczał nim szlaki, na których odbywały się pierwsze edycje bałtowskiego rajdu.

phoca thumb l IMG 0602

Szakal inaczej Nissan Patrol k160 wyprodukowane w 1986 roku (tzw. Hiszpanka). Od roku, w którym "przyszedł" na świat przeszedł wiele modyfikacji pod okiem naszego dowódcy. Sama nazwa Szakal jak mówi Generał - "Powstała dość spontanicznie podczas jednego z najcięższych rajdów, w których miałem okazję startować. Było to około roku 2007 w okolicy Warszawy". Jak opowiada ten rajd kończyli tylko najsilniejsi zawodnicy i najlepsze auta - porównywane do drapieżników. Słynny Patrol brawurowo przejechał rajd i uplasował się na pierwszym miejscu - nie złamało go nawet około 20h 70% zatopienie. Jak twierdzi Generał było to auto nie do pokonania, drapieżne i niezawodne, do którego określenie Szakal pasowało jak żadne inne. Zapragnęliśmy wrócić do korzeni i oddać cześć jednemu z najważniejszych symboli naszego rajdu.

phoca thumb l IMG 0194

„Szakal” pojawił się na logotypie Bałtowskich Bezdroży Dragon Winch już podczas pierwszej edycji. Swoim drapieżnym wyglądem idealnie pasował do "krainy" dinozaurów, w której odbywa się rajd.

Tegoroczna edycja w dużej mierze będzie prowadziła szlakami, które niegdyś wytyczał nasz "Generał" swoim żółtym Szakalem. Jak możecie się domyślić- nie będzie łatwo. Jednak nagroda, której fundatorem jest nasz partner strategiczny DRAGON WINCH, a zarazem tytularny jest warta poświęcenia. Jaka to nagroda? Tego dowiecie się już w najbliższy poniedziałek (17 czerwca) późnym popołudniem.

W XVII edycji w poszczególnych edycjach może wystartować: TS - 35, W - 35, ADV - 20, EXT - 20 AUT.

Listy zgłoszeniowe zostaną otwarte już 1 lipca o godzinie 12:00. Tradycyjnie o zakwalifikowaniu załogi do rajdu i jej kolejności na liście decyduje zaksięgowanie wpłaty wpisowej na koncie organizatora.

phoca thumb l IMG 0946

KIRGISTAN (Azja Środkowa) - Nagroda główna dla zwycięzców wszystkich klas w XVII edycji Bałtowskich Bezdroży Dragon Winch!

Zawodnicy, którzy po ukończeniu XVII edycji "Na Tropie Szakala" okażą się najlepsi i uplasują się na pierwszych miejscach polecą do Azji Środkowej. KIRGISTAN to nagroda główna, której fundatorem jest nasz partner strategiczny DRAGON WINCH.

Po 5 latach wypraw na zachód (Moab, Utah) nadszedł czas by Bałtowskie Bezdroża Dragon Winch ruszyły na podbój wschodu! Będzie to niesamowita wyprawa do miejsc magicznych i zapierających dech w piersiach. Zwycięzców czeka dzika, pełna przygód i niezapomniana offroadowa podróż do samego serca Azji!

phoca thumb l IMG 0928

Kirgistan to niewielki, górzysty kraj położony w samym centrum Azji. Jego sąsiadami są Kazachstan, Uzbekistan, Tadżykistan i Chiny. Najlepszym sposobem na poznanie tego pięknego zakątka świata jest podróż autami terenowymi. Wycieczka do Kirgistanu to głównie obcowanie z niesamowitą naturą. Często nazywany jest Azjatycka Szwajcarią jest jednym z najpiękniejszych i najbardziej malowniczych krajów Azji Centralnej. Prawie 94% kraju zajmują wysokie góry. Górskie widoki w Kirgistanie uważane są za te najpiękniejsze na świecie. Państwo to, to również przecudne jeziora, urokliwe miasta i wsie pełne historii i orientalnej kultury oraz gościnnych ludzi.

Planu wycieczki nie chcemy póki co zdradzać by zostawić sobie coś na później, ale na pewno ruszymy w trasę prowadzącą po dawnym szlaku jedwabnym. Przejedziemy przez przełęcz Tue Ashuu, która ma ponad 3000 m. n.p.m. Droga ta jest uważana za jedną z najpiękniejszych w Kirgistanie. Zapoznamy się z kirgiską tradycją i kulturą.
MM

Ostatnio zmieniany piątek, 28 czerwiec 2019 11:59