MINI All4 – na peruwiańskie wydmy i krakowskie ślizgawki

MINI Cooper to samochód, który kojarzy się z brytyjską stylistyką, małymi gabarytami i designerskim wnętrzem. Rzeczywiście, te trzy cechy odpowiadają samochodom MINI, jednak marka cały czas poszerza swoją gamę modelową, dostosowując się do potrzeb i oczekiwań kierowców.

Kiedy myślimy MINI Cooper, widzimy samochód miejski, którym kiedyś jeździł bohater komediowy Jaś Fasola, jednak każdy kto kiedykolwiek prowadził MINI, może stwierdzić, że największą zaletą tych samochodów są ich zachwycające właściwości jezdne. Nawet ci, dla których MINI to ”babskie” samochody, po przejechaniu już niewielkiej odległości są w stanie zauważyć komfort prowadzenia i niezwykłą zwrotność samochodów z brytyjską tradycją.

Modele MINI Coopera są dostępne także w wersji z napędem na cztery koła, co sprawia, że jazda jest jeszcze bardziej komfortowa, bez względu na to, czy jeździ się po peruwiańskich wydmach, czy krakowskich, oblodzonych ulicach.

P90207038 highRes mini cooper s clubma

Inteligentny napęd na cztery koła All4 chociażby w MINI Countryman zamienia jego wysoki moment obrotowy w przyspieszenie, które gwarantuje maksymalną trakcję na każdej nawierzchni. Elektrohydrauliczne sprzęgło wielotarczowe połączone jest z dynamiczną kontrolą stabilności DSC i rozdziela moment napędowy silnika MINI TwinPower Turbo odpowiednio od sytuacji płynnie na oś przednią i tylną. Rezultatem tego jest doskonała trakcja, maksymalna stabilność jazdy i jeszcze więcej frajdy na zakrętach. MINI z napędem na cztery koła sprawdza się na nierównej nawierzchni. Podczas jazdy na takiej powierzchni błyskawicznie ustawiany jest idealny rozdział napędu na oś przednią i tylną, zapewniający optymalną trakcję.

Na śliskiej i mokrej jezdni, w razie utraty trakcji na osi przedniej, na przykład na śliskiej nawierzchni, napęd przekazywany jest na oś tylną - zależnie od sytuacji nawet do 100% momentu obrotowego. Gwarantuje to odpowiedni ciąg nawet w trudnych warunkach pogodowych. Napęd na cztery koła pozwala, aby MINI dynamicznie pokonywało zakręty i zawiłe, kręte dróżki. Napęd All4 przenosi część momentu napędowego na tylne koła, aby odpowiednio wcześniej przeciwdziałać ewentualnej nad lub podsterowności i zapewnić stabilny tor jazdy. Co ciekawe, podczas jazdy w normalnych warunkach, na przykład podczas jazdy na wprost, na oś przednią trafia do 100% momentu napędowego, co zapewnia wydajniejszą jazdę.

12006366 1029767433735242 8843960044706903849 n

Aby dowiedzieć się więcej o MINI-akach z napędem na cztery koła zadaliśmy kilka pytań ekspertowi od MINI. Dawid Sajek na co dzień pracuje w salonie MINI Dobrzański przy al. Jana Pawła II 45 - w najstarszym salonie MINI w Małopolsce.

- Jakie są największe zalety czteronapędowego MINI?
- Największą zaletą jest napęd, który jest inteligentny. Rozdziela on dostępny moment obrotowy na poszczególne koła, aby zapewnić idealną przyczepność i trakcję podczas jazdy na każdym terenie.

- Dla kogo jest samochód o napędzie na cztery koła?
- Taki samochód jest idealny dla każdego, kto ceni sobie bezpieczeństwo na drodze oraz dla tych, którzy chcą mieć pewność, że auto poradzi sobie w każdych, nawet tych bardzo trudnych, warunkach drogowych. Ze swojej strony, polecałbym taki samochód osobom, które dopiero nabierają pewności za kierownicą oraz osobom, które jeżdżą bardzo dużo, są tym samym narażone na różne i niespodziewane (czasem bardzo niebezpieczne) sytuacje na drodze.

- Jakie korzyści z MINI na cztery koła ma użytkownik, który korzysta z samochodu w mieście?
- Napęd na 4 koła z racji, że jest inteligentny (a więc włącza się automatycznie) nie powoduje zwiększenia zużycia paliwa. Samochód tego typu jest bardzo ekonomiczny i bezpieczny.

- Jakie modele MINI posiadają napęd na cztery koła?
- Napęd ALL4 dostępny jest w wybranych wersjach silnikowych w modelach CLUBMAN i COUNTRYMAN.

- W jakich sytuacjach napęd na cztery koła sprawdza się najlepiej?
- Tak naprawdę taki napęd jest świetnym rozwiązaniem dla każdego. Jeżeli ktoś uwielbia zimowe lub górskie szaleństwa, bardzo ważnym faktem będzie to, że samochód z napędem na cztery koła łatwo rusza z miejsca, nawet, kiedy teren jest grząski, śliski i trudny. Kręte drogi, bezdroża, wydmy, czy po prostu śliskie, miejskie drogi - z takim samochodem to już nie problem! Zapraszam do salonu MINI Dobrzański przy al. Jana Pawła II 45 na jazdę próbną MINI z napędem na cztery koła, samemu warto sprawdzić, jakie są zalety takiego samochodu.

Dealer MINI Dobrzański al. Jana Pawła II 45, Kraków
http://www.dobrzanski.mini.com.pl/pl_PL/home.html

05119001 FGO9434 99999 99999 rgb

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.