Z MINI do Toyoty. Nani Roma podąża śladami Nassera Al-Attiyaha

Dwukrotny zwycięzca rajdu Dakar, Hiszpan Nani Roma, opuszcza zespół X-Raid i przechodzi do Overdrive Racing, by w przyszłorocznej edycji Dakaru zasiąść za kierownicą Toyoty Hilux.

13533231 1087343078019037 7920278207045245514 nNani Roma wygrał Dakar w klasie motocykli w roku 2004, a następnie powtórzył swój sukces w klasie samochodów w roku 2014. Jego zwycięstwo za kierownicą MINI wzbudziło jednak kontrowersje, bowiem – wszystko na to wskazuje – było efektem narzuconego „team order”, które nie pozwoliło wówczas wygrać Stephane'owi Peterhanselowi. Świadczyło jednak jak ważną postacią dla zespołu MINI był Hiszpan. Czasy jednak się zmieniają – dziś w barwach X-Raidu startują m.in. Yazeed Al-Rajhi, Bryce Menzies i Mikko Hirvonen, a Nani Roma chyba przestał być kluczowym graczem...

Hiszpan opuszcza zespół X-Raid po pięciu latach startów. Jego debiut za kierownicą Toyoty będzie miał miejsce już w lipcu na rajdzie Baja Hiszpania. - Cieszę się, że podpisałem kontrakt z Overdrive Racing i będę jeździł Toyotą – powiedział Roma. -  To dla mnie zupełnie nowe, pasjonujące wyzwanie w karierze i szansa na ciągłe doskonalenie się. Czuję się bardzo zmotywowany i gotowy by natychmiast przystąpić do testów nowego auta, które trzeba teraz „ustawić” pode mnie przed występem w Baja Hiszpania. 20140118AUO059Przez ostatnie 5 sezonów byłem związany z inną marką, z którą pokonałem wszystkie stopnie dakarowego podium. W tym czasie przeżywałem chwile chwały, ale również cierpienia. Doceniam to, co osiągnąłem w ostatnich latach, ale myślę już o przyszłości z Overdrive, pracy nad autem  i walce o pierwsze zwycięstwo Toyoty w Dakarze.

W ostatniej edycji rajdu Nani Roma zajął 6. lokatę, a najlepszy kierowca Toyoty – Giniel De Villiers – 3. Przypomnijmy, że od kilku miesięcy z zespołem Overdrive współpracuje również inny były kierowca MINI – Nasser Al-Attiyah. Dakar 2017 ma szansę stać się areną walki trzech bardzo mocnych zespołów: Peugeota, MINI i Toyoty.
MM

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.