Rolls-Royce SUV – arystokrata w terenie

Już niemal każdy szanujący się producent samochodów ma w swoim portfolio dużego SUV-a. Ostatni nadrabiają zaległości, pracując w pocie czoła nad projektami lub testując pierwsze modele koncepcyjne. „Terenowy” Bentley ćwiczy już za kołem podbiegunowym, niebawem (podobno) ma ruszyć produkcja Lamborghini Urusa, czas więc najwyższy, by nad swoją propozycją zastanowił się wreszcie szacowny Rolls-Royce.

Szef marki, Torsten Müller-Ötvös, potwierdził, iż jego inżynierowie pracują już nad dużym, luksusowym autem, które będzie wyposażone w napęd wszystkich kół i podniesione zawieszenie. W najbliższych miesiącach terenowy prototyp Rolls-Royce'a ma rozpocząć jazdy testowe; wygląd auta podobno został już zatwierdzony. SUV ma emanować dumą i powagą, a jego długość będzie dorównywała blisko 6-metrowemu Phantomowi. Z przecieków wynika także, że zostanie zbudowany na bazie przestrzennej ramy z aluminium, a wiele podzespołów będzie dzielił z przyszłym BMW X7. Oba auta powinny pojawić się na rynku w roku 2018.

Oczywiście Rolls-Royce SUV nie będzie prawdziwą terenówką, a raczej ekskluzywną limuzyną z napędem 4x4 ze zwiększonym nieco prześwitem, który pozwoli jej zjechać z asfaltu. Ale kto odważy się na ten ryzykowny (i potencjalnie kosztowny) krok?
MM

To, jak mógłby wyglądać Rolls-Royce SUV, prezentują grafiki CGI wygenerowane przez projektantów z theophiluschin.com i carwow.co.uk.

RollsSUV 02

RollsSUV 03

RollsSUV 04

RollsSUV 

 

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.