Range Rover Evoque Convertible – kabriolet na 4 pory roku

Land Rover zaprezentował kompaktowego SUV-a ze składanym dachem. Range Rover Evoque Convertible to bezkompromisowy kabriolet na każdą porę roku.

Charakterystyczna sylwetka pierwszego Range Rovera Evoque stanowi doskonałą bazę do powstania eleganckiego kabrioletu. Jako piąty członek rodziny Range Rovera – oraz pierwszy w historii kabriolet – bardzo atrakcyjny nowy model łączy tradycyjny luksus Range Rovera z charakterystycznym czteromiejscowym nadwoziem. Przewiduje się, że w ciągu najbliższych 5 lat globalny rynek SUV-ów powiększy się o 20% (prognoza IHS z maja 2015), a Evoque Convertible odegra kluczową rolę w kontynuacji 45-letniej historii sukcesu Range Rovera, dając początek zupełnie nowemu subsegmentowi w klasie SUV.

Przyciągającą wzrok stylizację nadwozia Evoque Convertible zawdzięcza zaawansowanemu dachowi z tkaniny, który ukształtowano tak, by stworzyć elegancką sylwetkę wierną modelowi koncepcyjnemu. Jego składający się w kształcie litery „Z” mechanizm tworzy jedną płaszczyznę z tylną częścią nadwozia, zapewniając po złożeniu dachu elegancką, niezakłóconą linię. Materiałowy dach jest najdłuższy i najszerszy spośród montowanych obecnie w pojazdach znajdujących się w sprzedaży.

W pełni automatyczny dach składa się w 18 sekund, a jego rozłożenie trwa 3 sekundy dłużej - operację tę można wykonać przy prędkości do 48 km/h. Warstwa wygłuszenia zapewnia wewnątrz komfort taki jak w 5-drzwiowym modelu Evoque. W dodatku nie ogranicza  przestrzeni bagażowej, której pojemność wynosi 251 litrów.

W samym sercu luksusowej kabiny znajduje się zupełnie nowy, 10.2-calowy ekran dotykowy o wysokiej rozdzielczości będący elementem systemu multimedialnego nowej generacji inControl™ Touch Pro firmy Jaguar Land Rover, który debiutuje w samochodzie marki Land Rover. W skład podnoszącego znany dotąd w pojazdach tej marki standard łączności, bardzo czułego i szybkiego systemu InControl™ Touch Pro wchodzą dokładna nawigacja oraz system audio klasy premium.

Nie zapomniano również o bezpieczeństwie. Zastosowano system chroniący podróżnych przy dachowaniu, obejmujący wysuwane pałąki bezpieczeństwa ukryte w tylnej części nadwozia. W razie ewentualnego dachowania w ciągu 90 milisekund wysuwa on dwa aluminiowe pałąki, aby stworzyć kierowcy i pasażerom bezpieczną przestrzeń.

Dostępna jest pełna gama lekkich, w pełni aluminiowych, czterocylindrowych silników benzynowych i wysokoprężnych Land Rovera, obejmująca potężną, 240-konną jednostkę benzynową Si4, która zapewnia wysokie osiągi i kulturę pracy.

Silniki wysokoprężne Diesel Ingenium o pojemności 2.0 litrów oferują wysoką sprawność i kulturę pracy, zużywając od 5,1 l/100km i emitując od 149 g/km CO2.

Napęd 4x4 w połączeniu z 9-biegową przekładnią automatyczną Land Rovera, systemami Terrain Response®, Wade Sensing i All-Terrain Progress Control czynią z modelu Evoque kabriolet na każdą porę roku.

Nowy Range Rover Evoque Convertible produkowany będzie w fabryce Land Rovera w Halewood w Wielkiej Brytanii obok wersji pięciodrzwiowej i Coupé, a do sprzedaży trafi wiosną 2016 r.
MM

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.