Projekt MC800, czyli 810 KM w Gelendzie

Któżby nie chciał mieć w swoim garażu Mercedesa G63 AMG? Auto, które jest marzeniem niejednego off-roadera, stanowi również wdzięczny obiekt tunerskich eksperymentów. Specjaliści z niemieckiej firmy mcchip-dkr zbudowali na jego bazie 810-konną zmotę na zwolnicach, które nie przeszkadzają jej w rozpędzaniu się do prędkości 229 km/h.

Niemiecka firma specjalizuje się w chipowaniu silników, więc nie stanowiło dla niej większego problemu, by moc standardowej 5,5-litrowej V-ósemki podnieść z 544 KM do 810 KM, zwiększając przy tym maksymalny moment obrotowy z 760 Nm do 950 Nm.

Na tym jednak nie poprzestała, postanawiając przeistoczyć stateczną Gelendę w terenowego potwora. W ich projekcie gołym okiem dostrzec można inspiracje czerpane z G63 AMG 6x6 oraz G500 4x4². Auto wyposażone zostało w zwolnice (co zwiększyło jego prześwit o 15 cm i sprawiło, że stał się szerszy 24 cm). Uwagę przykuwają potężne opony Pro Comp Xtreme MT2 w rozmiarze 37x15.20R18, które dodatkowo uzbrojone zostały w beadlocki. W zawieszeniu zmontowano zestaw adaptacyjnego zawieszenia gwintowanego KW w wersji KW DDC; kontrolę nad kołami sprawuje system hamulcowy Movit.
MM  

3 komentarzy

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.