Polscy Eurofighterzy na starcie King of Wales 2015

Już w najbliższy piątek Polacy: Rafał Wyrzykowski i Wiesław "Kocur" Wójcik staną na starcie  prologu słynnego wyścigu King of Wales 2015 zaliczanego do serii Ultra4Europe. W sobotę zmierzą się ze 165-kilometrową trasą, która na wzór amerykańskiego King of the Hammers łączy elementy przeprawowe, rockcrawlingowe i cross-country.

KOW Euro
Samochód Polaków - pomarańczowy Europfighter ozdobiony biało-czerwoną szachownicą - robi ogromne wrażenie. Ale pomimo 300-konnego silnika V8 jest podobno jednym z najsłabszych w klasie! Jego rywale dysponują mocą większą o 50-80%, dlatego Rafał i Wiesiek tym razem zamierzają głównie zdobywać doświadczenie i dobrze się bawić. W przyszłości planowane jest znaczne wzmocnienie auta.

KOW mapaW King of Wales 2015 wystąpi 45 załóg z Wielkiej Brytanii, USA, Belgii, Malty, Francji, Portugalii i - po raz pierwszy w historii - również Polski. Zawody rozpoczną się w piątek od prologu; tego samego dnia walkę o tytuł King of the SXS stoczą zawodnicy UTV. Właściwa rywalizacja rozpocznie się w sobotę o 9 rano i potrwa do godziny 18. Załogi podzielone na 4 klasy: Ultra4 (auta najmocniej zmodyfikowane, do których należy Eurofighter Polaków), Legend, Modified (pojazdy zmodyfikowane) i Stock (auta seryjne) będą walczyły na 15-kilometrowym torze upstrzonym ogromną liczbą hardcorowych przeszkód, na którym - w zależności od klasy - wykręcą od 120 do 165 kilometrów. Załogi startować będą parami co minutę. Po drodze - na wzór Formuły 1 - będą mogły zatrzymywać się w pit-stopie, gdzie będzie można naprawić auto, zatankować lub odpocząć.

Trzymamy kciuki za naszych reprezentantów - zaraz po zawodach "Kocur" (niegdyś stały uczestnik m.in. Magam Trophy) obiecał nam przysłać wyczerpującą relację. Dla zaostrzenia apetytu zapraszamy Was do obejrzenia dużej galerii zdjęć Paola Baraldiego wykonanych na analogicznej rundzie King of Italy, która również zaliczana jest do serii Ultra4Europe.

text: Arek Kwiecień, fot. Paolo Baraldi 

First and only one test before KOW.

Posted by Rafal Wyrzykowski on 26 lipca 2015

Testy nowej zabawki.Eurofighter 2015

Posted by Rafal Wyrzykowski on 15 lipca 2015


Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.