Nowe zdjęcia Fiata Toro. Niebawem premiera pick-upa z Brazylii

Fiat Brazil przygotowuje premierę pick-upa o nazwie Toro, który w przyszłości ma również zawitać w Europie. Po 2 miesiącach od zaprezentowania pierwszego zdjęcia od przodu, dziś podziwiać możemy kolejną fotografię, na której przyjrzeć się możemy pace ładunkowej auta.

Kupienie marki Jeep przez koncern Fiata zaowocowało powstaniem Renegade'a, którego wygląd - zwłaszcza u ortodoksyjnych miłośników amerykańskich terenówek - budził niemałe kontrowersje.   Są jednak i dobre strony owej transakcji. Brazylijski oddział Fiata zaprezentował właśnie bardzo ładnie prezentującego się pickupa - Fiata Toro, którego konstrukcja bazuje na... Jeepie Renegade.

Oko cieszy jego zgrabna sylwetka, światła LED-owe do jazdy dziennej i aluminiowe osłony podwozia. Samochód ma blisko 5-metrów długości, może nim podróżować (podobno w luksusowych warunkach) pięć osób, a na jego pace można przewieźć ładunek o wadze jednej tony. 

Auto powstało z myślą o rynku Ameryki Południowej i Afryki, ale prawdopodobnie trafi również do Europy, tyle że pod inną nazwą. Najważniejsze, że Toro będzie dostępny z napędem na cztery koła (i oczywiście również z napędem na jedną oś).

Wersja 4x2 napędzana będzie silnikiem benzynowym 1.8 16V współpracującym z 6-biegową skrzynią automatyczną. Ci, którzy nie wybierają się w teren, mogą również zażyczyć sobie turbodiesla 2.0 16V Mulitijet. Napęd 4x4 oferowany będzie wyłącznie w parze z 2-litrowym Multijetem, którego pracą sterować będą 6-biegowy manual lub 9-biegowy automat.

Napęd na jedną oś oferowany będzie w trzech wersjach wyposażenia: Urban, Adrenaline i Country, natomiast napęd 4x4 występować będzie wyłącznie w topowej wersji Country. Jej cechami wyróżniającymi będą m.in. 18-calowe felgi, off-roadowe zawieszenie, system Hill Descent Control i dwustrefowa klimatyzacja.  

Sprzedaż Fiata Toro rozpocznie się na początku 2016 roku. Linia montażowa samochodu już działa w brazylijskiej fabryce w Pernambuco.
MM