Prolog Baja Portalegre 500 2014 – śliska sprawa

październik 31, 2014
nasserHRXNasser Al-Attiyah, jeśli chce wygrać tegoroczny Puchar Świata FIA, musi zwyciężyć jego ostatnią rundę – rajd Baja Portalegre 500 i liczyć na słaby wynik aktualnego lidera rankingu – Vladimira Vasilyeva. Na razie wszystko idzie po jego myśli. Katarski Ford HRX był najszybszym autem na prologu, natomiast Rosjanin uszkodził lewe tylne koło i finiszował dopiero na 20. miejscu.

Na prologu dobrze spisali się Polacy. Załoga Orlen Team - Marek Dąbrowski i Jacek Czachor - odnotowała siódmy czas przejazdu, a zawodnicy NeoRaid Rally Team – Piotr Beaupre i Jacek Lisicki – trzynasty. Tuż za krakowianami uplasował się czesko-polski duet Mirek Zapletal i Maciek Marton. Off-roadowy adept – Edgar Łukasiewicz, wspierany przez doświadczonego Piotra Brakowieckiego, zajął 31. miejsce.

- Było ekstremalnie ślisko, wiedzieliśmy, że przyczepność nie będzie rewelacyjna, ale też nie byliśmy przygotowani na jazdę figurową na lodzie – śmiał się Marek Dąbrowski na mecie. – Mimo trudnych warunków wykręciliśmy siódmy czas przejazdu, a to dobry prognostyk na jutrzejsze ściganie.

W sobotę zawodnicy zmierzą się z ponad 400-kilometrową trasą rozbitą na dwa odcinki specjalne.