Land Serwis

Finał Trangothica Maraton 2013 – zwycięzcy są na mecie

BCH2013_58Niezłomna ekipa Classic Garage – Marek Perek i Marcin Michalak – osiągnęła najlepszy wynik tegorocznego Trangothica Maraton. Biały Nissan był najlepszy nie tylko w najliczniej obsadzonej klasie Otwartej, ale pokonał również wszystkich uczestników rajdu.

ZOBACZ TAKŻE: Baja Challenge/Transgothica Maraton 2013 – jazda na krawędzi | III etap Transgothica Maraton 2013 - każda sekunda jest droga


W zwycięstwie pomógł mu pech rywali – na finałowym etapie zepsuł się Jeep dotychczasowych liderów: Dariusza Jedlińskiego i Piotra Oskwarka, którzy wypracowali już sobie komfortową, 20-minutową przewagę. Nieukończenie ostatniego etapu skończyło się dla nich niestety taryfą, która zepchnęła ich na 3. miejsce w klasie i 6. w „generalce”. Podium klasy Otwartej uzupełniła załoga pomarańczowego Grata – Jacek Kozakiewicz i Remigiusz Klein.

W klasie motocykli bezapelacyjnym zwycięzcą został Michał Żukowski, który finiszował blisko godzinę przed Wojciechem Zambrzyckim. Michał, który kolekcjonuje wygrane na polskich maratonach, uplasował się również na ostatnim stopniu podium „generalki”. Trzecią lokatę wśród motocyklistów wywalczył pechowy Dominik Bartelak, który na przedostatnim etapie wpadł na famous people drzewo i ostatniego dnia nie mógł uczestniczyć w rywalizacji.

Najszybszym kierowcą quada był Piotr Jędrzejewski, który zajął również wysokie, 5. miejsce w klasyfikacji generalnej. Drugą lokatę zajął Gerard Jenczyk, a trzecią – dzielna Alina Kramer. Przy okazji brawa należą się również kobiecej załodze Dagmara Poczobut – Dominika Odejewska, której ukończyły maraton, jadąc... Samuraiem!

W najmniej licznie obsadzonych klasach – seria i sport – triumfowali odpowiednio: Łukasz i Sebastian Kotulscy oraz Hofstra Rients i Boersma Evert. Ci ostatni mogą się również pochwalić wywalczeniem wysokiego, 4. miejsca w klasyfikacji generalnej.
MM

Trangothica Maraton 2013 - wyniki końcowe
Wyniki_end