Land Serwis

MOTOMARATON 24H - idealny dzień off-roadera

8Imponuje Wam 500-kilometrowy oes na Dakarze? W takim razie zmierzcie się z dystansem około dwa razy dłuższym, w dodatku pokonywanym non stop! Serwis Extrem4x4 oraz portal logo140zapraszają na jedyny w Polsce

24-godzinny MOTOMARATON w terenie

Na termin MOTOMARATONU wybraliśmy najdłuższe dni w roku – zawody odbędą się 22-23 czerwca 2013. W tak krótką i gorącą noc nawet nie myślcie o układaniu się do spania! Naszymi zawodami wycelowaliśmy dokładnie pomiędzy Noc Kupały a Noc Świętojańską – czas zabawy, świętowania, tańców, skoków przez ogniska i puszczania wianków. My nadejście lata uczcijmy w sposób godny prawdziwych off-roaderów – wypruwając żyły na 24-godzinnym maratonie!

MOTOMARATON odbędzie się na 15-kilometrowej pętli wytyczonej na dnie zbiornika wodnego Świnna Poręba w gminie Mucharz (położonego pomiędzy Wadowicami a Suchą Beskidzką, z szybkim dojazdem z autostrady A1). Bez obaw! Wody jeszcze nie napuszczono, a trasa wytyczona będzie w dużej mierze po utwardzonym gruncie i nie będzie kryła trudnych przeszkód terenowych. Na licznych, szerokich fragmentach drogi będzie istniała możliwość swobodnego wyprzedzenia wolniejszych rywali. Ideą maratonu 24-godzinnego nie jest zniszczenie maszyn, ale sprawdzenie ich wytrzymałości. Wiemy o tym doskonale, bowiem byliśmy uczestnikami i obserwatorami wielu maratonów (również 24h), gdzie nauczyliśmy się, czego Wam trzeba, i jakich błędów unikać.

Na MOTOMARATON zapraszamy zespoły samochodowe, w składzie od jednego do czterech kierowców na pojazd. Nie wyznaczamy limitów jazdy za kierownicą, a także obowiązkowej liczby zmian – kto czuje się na siłach, może wystartować w zawodach samodzielnie. Szczegółowy regulamin (niezbyt rozbudowany) już wkrótce będzie dostępny na stronie zawodów.

MOTOMARATON jest również otwarty dla zawodników startujących motocyklami i quadami, którzy nie muszą obawiać się rozjechania celebrity news przez samochody. Dla nich wytyczona zostanie osobna, nieco krótsza pętla, a zawody będą rozgrywane w formule 12h. W składzie zespołu moto lub ATV może być 2-3 kierowców i maksymalnie 3 pojazdy, co pozwala rywalizować w zawodach na zasadzie sztafety.

Tuż obok toru znajdować się będzie tętniąca życiem i muzyką strefa serwisowa przeznaczona na naprawy, przesiadki za kierownicą i tankowanie. W tych dniach obchodzone będą również Dni Ziemi Mucharskiej z licznymi imprezami towarzyszącymi. W sąsiedztwie bazy znajduje się kilka stacji benzynowych oraz hoteli.  Ale – przypominamy – TEJ NOCY NIE ŚPIMY!

Jeśli Wasze samochody dotrwają do mety, możecie zacząć marzyć nawet o występie w rajdzie Dakar. W 2013 roku w czasie 24 godzin Stephane Peterhansel zaliczył aż 9 odcinków specjalnych!;) Wy możecie tego dokonać w czasie jednej doby! Startując w MOTOMARATONIE!

Zapraszamy!

TERENOWO.PL & EXTREM 4X4

Szczegółowe info:
motomaraton_logo