Sport (633)

Trudno było marzyć o lepszym wyniku Polaków na Rajdzie Kazachstanu! Pierwsze miejsce w zawodach niejako z urzędu było "zarezerwowane" dla Nassera Al-Attiyaha. Kolejne dwa wywalczyli nasi młodzi reprezentanci: Kuba Przygoński (z pilotem Tomem Colsoulem) oraz Aron Domżała z Maciejem Martonem.

Polacy rywalizujący w Rajdzie Kazachstanu są coraz bliżej końcowego sukcesu. Na jeden odcinek przed końcem piątej rundy eliminacji Pucharu Świata w rajdach terenowych Kuba Przygoński i Tom Colsoul zmniejszyli stratę do lidera rajdu, Nassera Al-Attiyaha. Trzecią lokatę w generalcę utrzymali Aron Domżała i Maciej Marton.

Al-Attiyah, 58 sekund za nim Kuba Przygoński, a kolejne 2 sekundy później Aron Domżała. Na trasie Rajdu Kazachstanu trwa rywalizacja pomiędzy jednym z najlepszych kierowców terenowych na świecie i młodymi zawodnikami z Polski.

Wtorkowy, III etap Rajdu Kazachstanu wygrał Yazeed Al-Rajhi, który odniósł drugie etapowe zwycięstwo w rajdzie. Tuż za nim na mecie zameldował się lider klasyfikacji generalnej Nasser Al-Attiyah. Podium uzupełnił Kuba Przygoński, za którym finiszował Aron Domżała. Na półmetku rywalizacji Polacy zajmują drugie i trzecie miejsca w klasyfikacji generalnej rajdu.

Polacy rywalizujący w Rajdzie Kazachstanu nie uniknęli problemów na 2. etapie, a mimo to zajęli wysokie miejsca w klasyfikacji dziennej i zajmują 2. oraz 3. miejsca w „generalce” - tuż za słynnym Nasserem Al-Attiyahem.

Kuba Przygoński i Tom Colsoul rozpoczęli od zwycięstwa rywalizację w Rally Kazakhstan. Załoga ORLEN Team bezbłędnie i w dobrym tempie pokonała inauguracyjny odcinek piątej rundy Pucharu Świata w rajdach terenowych FIA, finiszując przed Nasserem Al-Attiyahem oraz drugą polską załogą Aronem Domżałą i Maciejem Martonem.

Załoga Marcin Łukaszewski/Magdalena Duhanik z offroadSPORT Łukaszewski Rally Team zajęła drugie miejsce w rajdzie Riverside Baja w Szombathely na Węgrzech. Rajd był kolejną eliminacją Mistrzostw Europy FIA CEZ i Mistrzostw Węgier w cross country i rozgrywany był równolegle z rajdem płaskim rangi mistrzostw Węgier.

Już w najbliższą niedzielę dwie polskie załogi wyruszą do walki w Rajdzie Kazachstanu. Obie zapowiadają ambitną walkę w trudnym terenie i z wymagającymi rywalami.

W niedzielę rozpoczyna się Rajd Kazachstanu, którego wyniki po raz pierwszy będą zaliczone do Pucharu Świata FIA. Stąd na starcie zawodów pojawi się cała śmietanka rajdów cross-country w tym dwie polskie załogi.

Do rozpoczęcia 40. jubileuszowej edycji rajdu Dakar, dzieli nas już tylko 8 miesięcy. Przyszłoroczne zawody rozpoczną się 6 stycznia w Limie (Peru), a ich zakończenie zaplanowano na 20 stycznia w Córdobie (Argentyna). Atrakcją dla rajdowców, którzy podejmą się tego arcytrudnego wyzwania, będą peruwiańskie wydmy, gdzie rajd gościł już w latach 2012 i 2013.

W najbliższy weekend startuje rajd Riverside Baja w Szombathely na Węgrzech – kolejna runda mistrzostw Europy FIA CEZ, a także mistrzostw Węgier. Na liście startowej znalazły się cztery polskie załogi.

Wiosna spłatała nie lada niespodziankę rajdowcom i zamiast pięknej słonecznej aury zrobiło się zimno i spadł śnieg. Załamanie pogody nastąpiło dwa dni przed imprezą i w niektórych miejscach pokrywa śnieżna sięgała 1,5 metra, a temperatura wskazywała 10 stopni na minusie. Jednakże dzięki pomocy mieszkańców Rzepisk udało się przygotować trasę i ponad 60 załóg mogło wystartować w II rundzie Gepa Logistics Super Rally w gminie Bukowina Tatrzańska – Rzepiska, którą zorganizowano w dniach 21-22 kwietnia.

Opłaciła się pokerowa zagrywka duetowi Marcin Łukaszewski – Magda Duhanik, który do ostatniej chwili przed startem Baja Carpathia 2017 trzymał w tajemnicy plan startu nowym autem – Fordem Rangerem ze stajni South Racing. Załoga Off-roadsport, która po poprzedniej rundzie nie kryła rozczarowania, tym razem miała same powody do radości, wygrywając komplet odcinków specjalnych.

Już tylko godziny dzielą nas do startu rajdu Baja Carpathia, który rozegrany zostanie w dniach 6-7 maja w okolicach Stalowej Woli. Do udziału w zawodach zgłosiło się łącznie 84 zawodników, na motocyklach, quadach, w pojazdach UTV i samochodach terenowych.

23 kwietnia zakończył się Marocco Desert Challenge (MDC) Rally – w tym roku największy maraton cross-country rozgrywany w Afryce. Rajd jest organizowany od 2008 r., wcześniej pod nazwą Lybia Rally. Pierwotnie w Libii, potem przez dwa lata w Tunezji, od 2013 r rozgrywany jest w Maroku. Przyciągając cały czas rosnącą ilość uczestników, stał się obecnie trzecim (po Dakar i Silk Way) największym rajdem cross-country na świecie.

Kuba Przygoński pilotowany przez Toma Colsoula wygrał ostatni etap arcytrudnego Qatar Cross Country Rally i awansował w klasyfikacji końcowej rajdu na drugie miejsce. Zawody zwyciężył Katarczyk Nasser Al–Attiyah (Toyota), który wyprzedził Kubę Przygońskiego (MINI) o siedem minut. Trzecie miejsce zajął reprezentant Republiki Południowej Afryki Leroy Poulter (Toyota).

Katarczyk Nasser Al-Attiyah, Austriak Matthias Walkner i Polak Rafał Sonik odnieśli zwycięstwo na III etapie  Qatar Cross-Country Rally. Liderami po bardzo wietrznym dniu spędzonym na wydmach są w poszczególnych klasach: A-Attiyah, Sam Sunderland i Sonik.

Kuba Przygoński pilotowany przez Toma Colsoula wygrał drugi (wliczając prolog) etap Qatar Cross Country Rally. Załoga ORLEN Team bezbłędnie pokonała środowy OS, meldując się na mecie z najlepszym czasem przejazdu. Motocykliści wspierani przez PKN ORLEN po dwóch etapach rajdu pozostają wysoko sklasyfikowani w stawce najszybszych zawodników mistrzostw Świata -  Maciej Giemza zajmuje ósme miejsce, Adam Tomiczek dziesiąte. Liderem w klasie quadów jest Rafał Sonik, 12. miejsce w klasie auto zajmują Aron Domżała i Szymon Gospodarczyk.

Miniony rok był dla ATV Janosik udany - zawodnicy tego zespołu, zrzeszonego w klubie ATV Polska, zakończyli go zwycięstwem Andrzeja Pierona w klasyfikacji rocznej Pucharu Polski w Rajdach Baja w kategorii quadów 4x4, a także – z całym ATV Polska – pierwszym miejscem w klasyfikacji klubowej. Po takim sukcesie apetyty „Janosików” na wygrane w roku 2017 są bardzo duże.

Żaden z tegorocznych rajdów Pucharu Świata FIA nie cieszył się jeszcze tak mocną obsadą jak Qatar Cross Country Rally, którego start zaplanowany jest na poświąteczny wtorek. – Bardzo nas to cieszy, ponieważ będziemy mogli sprawdzić swoje możliwości na tle najlepszych kierowców. – mówi Aron Domżała, który stanie w szranki z takimi zawodnikami jak Nasser Al-Attiyah, Vladimir Vasilyev, Khalid Al-Qassimi czy Kuba Przygoński. Na listach zgłoszeniowych pozostałych klas również znalazły się nazwiska Polaków.

Tydzień po Wielkiej Nocy zapraszamy Was na 2. rundę zawodów z cyklu GEPA Logistics SUPER RALLY, które odbedą się w okolicach Bukowiny Tatrzańskiej i Rzepisk. Pogoda zapowiada się piękna, widoki malownicze, przewidujemy moc atrakcji i dużą dozę adrenaliny.

Michał i Julita Małuszyńscy jadący Toyotą Hilux zostali zwycięzcami rajdu Columna Medica Baja Drawsko, który otworzył tegoroczny sezon Rajdowych Mistrzostw Polski Samochodów Terenowych. Syn wielokrotnego mistrza Polski, Piotra Małuszyńskiego, był najszybszy na obu sobotnich oesach, pokonując Jesa Munka i Rafała Martona, oraz Włodzimierza Grajka i Piotra Brakowieckiego.

Najwyższa pora, by ogłosić koniec przerwy zimowej i wyczekiwany przez wszyskich początek nowego sezonu Rajdowych Mistrzostw Polski Samochodów Terenowych! Dziś na poligonie w Drawsku Pomorskim prolog zainaugurował pierwszą tegoroczną rundę zmagań najszybszych off-roaderów w Polsce.

Już dziś startuje nowy sezon Rajdowych Mistrzostw Polski Samochodów Terenowych. Przeczytajcie, co mówią czołowi polscy zawodnicy przed rozpoczęciem inauguracyjnego rajdu Columna Medica Baja Drawsko 2017.

Nic nie zapowiadało tak dramatycznego finału rajdu Abu Dhabi Desert Challenge, którego pewnym zwycięzcą wydawał się być Nasser Al-Attiyah. Lider zespołu Toyoty, który na wcześniejszych etapach wyprawował sobie potężną przewagę nad rywalami, na finałowym odcinku dachował swym Hiluxem i mimo próby kontynuowania jazdy zmuszony był poddać się. Zawody w poszczególnych klasach zwyciężyli: Khalid Al-Qassimi (Peugeot), Sam Sunderland (KTM) oraz Kees Koolen (Barren Racer One).

Nasser Al-Attiyah wygrywając 3. etap rajdu  Abu Dhabi Desert Challenge, umocnił się na prowadzeniu i pewnie zmierza po zwycięstwo w afrykańskim maratonie. Z powodu choroby z zawodów zmuszony był wycofać się Aron Domżała. W doskonałym zdrowiu i formie są natomiast polscy quadowcy, którzy zajmują dwie czołowe lokaty w klasie ATV.

Nasser Al-Attiyah, Paulo Goncalves i Rafał Sonik prowadzą w rajdzie Abu Dhabi Desert Challenge po trzech dniach rywalizacji (prolog i dwa etapy). Z powodu choroby z trasy II etapu musiał zjechać Aron Domżała, który liczy jednak, że leki pozwolą mu szybko wrócić do sił, by kontynuować rywalizację w zawodach.

Organizatorzy rajdu Columna Medica Baja Drawsko, który już w najbliższy weekend zainauguruje celeb gossip nowy sezon RMPST i RPPST, opublikowali listę zgłoszeń zawodników. Na udział w imprezie zdecydowało się w sumie 107 ekip.

Trwają zgłoszenia do tegorocznej edycji rajdu terenowego Baja Carpathia, który w dniach 6-7 maja 2017 odbędzie się w Stalowej Woli i okolicach. W tym roku trasa zawodów składa się z czterech odcinków specjalnych, o łącznej długości ponad 230 kilometrów odcinków specjalnych.

Po szybkim, „rozgrzewkowym” prologu w sobotę, który padł łupem Nassera Al-Attiyaha, w niedzielę zawodnicy rywalizujący w Abu Dhabi Desert Challenge 2017, rozpoczęli ściganie na poważnie. W poszczególnych kategoriach etap zwyciężyli: Al-Attiyah, Sam Sunderland oraz... Kamil Wiśniewski, który prowadzi z przewagą 18 sek. nad Rafałem Sonikiem w klasie quadów.

Page 1 of 22