Land Serwis

Range Rover Sport PHEV u Bram Niebios

Wiadomo nie od dziś, że reklama jest dźwignią handlu. Doskonale wiedzą o tym również marketingowcy Land Rovera, którzy postanowili wysłać swego Range Rovera Sport PHEV do chińskich Bram Niebios. Trzeba przyznać, że relacja z wydarzenia została zrealizowana z iście hollywoodzkim rozmachem i choć wszyscy widzowie pewni są happy endu, trudno im opanować żywsze bicie serca.

„Ładowany z gniazdka” Range Rover Sport PHEV nie jest typową terenówką, ale nazwa producenta zobowiązuje go do podejmowania niełatwych wyzwań. Takim z pewnością jest zawierająca 99 zakrętów „Droga Smoka”, która prowadzi na Górę Tianmen. Na co dzień pokonują ją autobusy turystyczne, więc nie trzeba się jej bać – o ile jedzie się powoli. Range Rover miał jednak uporać się z nią możliwie jak najszybciej, a na koniec zmierzyć się z przeszkodą, która budzi już prawdziwy szacunek – 999 stopniami schodów nachylonych pod kątem 45 stopni, które celeb gossip prowadzą do Bram Niebios. Chwila zawahania, nieopatrzny ruch kierownicą i auto mogłoby poturlikać się w dół, z pewnością zabijając kierowcę, którego nie chroniła nawet klatka bezpieczeństwa.

Ryzykantem, który podjął się zaprowadzić Range Rovera na sam szczyt, był Ho-Pin Tung, rezerwowy kierowca teamu Jaguar rywalizującego w wyścigach Formuły-E i zwycięzca jednej z klas w 24 Godziny Le Mans. Uznał on, że 398 koni mechanicznych i 640 Niutonometrów oraz fabryczny system Terrain Response z powodzeniem wystarczą mu, by wykonać to zadanie. Ale nawet on, osiągając metę, odetchnął z wyraźną ulgą...

Zapraszamy na seans:

Poczytaj:

 • Ruszają Mistrzostwa Polski SUV! Pierwsze tytuły będą przyznane jeszcze w tym sezonie;)
  Ruszają Mistrzostwa Polski SUV! Pierwsze tytuły będą przyznane jeszcze w tym sezonie;)

  Dziś startują Rajdowe Mistrzostwa Polski Samochodów Terenowych, w których rywalizują profesjonalne załogi cross-country. Za kilka tygodni walkę o Mistrzostwo i Puchar Polski ATV rozpoczną najlepsi polscy quadowcy. Po raz pierwszy o tytuł mistrzów Polski w tym roku ubiegać się również będą posiadacze seryjnych SUV-ów. TERENOWO.PL dotarło do projektu regulaminu nowego cyklu mistrzowskiego.

 • Kamel w poszukiwaniu terenówek na Poznań Motor Show 2015
  Kamel w poszukiwaniu terenówek na Poznań Motor Show 2015

  Poznańskie Targi od dekad goszczą wielu wystawców z niemal wszystkich dziedzin życia. Tegoroczne targi Motor Show, które dziś otworzyły swe bramy przed zwiedzającymi, mają ambicję stać się najlepszymi i największymi w Polsce, a co za tym idzie, zostać motoryzacyjną stolicą naszego kraju.

 • Off-road Show Poland 2015 – już po raz czwarty. Termin: 7-8 listopada
  Off-road Show Poland 2015 – już po raz czwarty. Termin: 7-8 listopada

  Jesienne targi off-roadowe organizowane w Centrum Targowo-Kongresowym MT Polska w Warszawie (ul. Marsa 56C) na stałe już wpisały się do naszego kalendarza imprez. To znakomita okazja, by już po sezonie rajdowym podsumować swoje tegoroczne dokonania (wystawiając terenówkę obstawioną pucharami) i... rozpocząć planowanie kolejnego (okupując się w akcesoria i poznając rynkowe nowości). 

 • Peugeot 3008 DKR – Vive la France!
  Peugeot 3008 DKR – Vive la France!

  Peugeot mimo zdecydowanej dominacji, której byliśmy świadkami na Dakarze i Silk Way Rally 2016, nie zamierza spoczywać na laurach i na kolejną edycję Dakaru przygotował nową rajdówkę o nazwie PEUGEOT 3008 DKR. Samochodem, który stanowi rozwinięcie konstrukcji 2008 DKR, w przyszłym Dakarze wystartują Stephane Peterhansel, Sebastien Loeb, Carlos Sainz i Cyril Despres.

 • Klaudia Podkalicka na treningach u Jutty Kleinschmidt w Katarze
  Klaudia Podkalicka na treningach u Jutty Kleinschmidt w Katarze

  Klaudia Podkalicka jest jedną z 18 zawodniczek z całego świata, które zaproszone zostały na off-roadowy trening w Katarze organizowany przez Komisję FIA ds. Kobiet w Motosporcie oraz Federację Sportów Motorowych Kataru (QMMF). Polka będzie ćwiczyła swoje umiejętności pod okiem Jutty Kleinschmidt, zwyciężczyni Dakaru. Spośród uczestniczek wyłoniona zostanie załoga, która wystartuje w przyszłorocznym Sealine Cross Country Rally.

 • Lamborghini LM002 – drapieżny kocur na sprzedaż
  Lamborghini LM002 – drapieżny kocur na sprzedaż

  Lamborghini Urus to jedna z najgorętszych „terenowych” premier, jaka będzie miała miejsce w trakcie tego roku. Zanim jednak do niej dojdzie (stylowy crossover włoskiego producenta ma zostać zaprezentowany 4 grudnia), powspominajmy przez chwilę jego przodka – niezwykłe Lamborghini LM002. Okazją ku temu jest oferta sprzedaży pieczołowicie odrestaurowanego „Diablo”, który jest dziełem amerykańskiego warsztatu Cats Exotics.