Land Serwis

Prombron Black Shark – pancerny luksus

23 Pazdziernika 2014
Pancerne nadwozie, luksusowe wnętrze kabiny, a celebrity news pod maską 1521 koni mechanicznych – takich samochodów po prostu nikt nie produkuje. Nikt poza szalonym Leo Yankelovichem, szefem firmy Dartz, która zaprezentowała właśnie „Czarnego Rekina” - pojazd Prombron Black Shark, określany jako „wóz szpiegowski XXI wieku”.

Samochód nie został jednak zbudowany od zera. Podstawę konstrukcji stanowi podwozie Mercedesa Klasy GL – jego układ napędowy i zawieszenie, a także różne extrasy w rodzaju konsoli Xbox One, PS4 czy internetu LTE. Zachowany został również uchwyt na... szampana. Shark2Dostęp do tych luksusów chronią skaner siatkówki oka oraz czytnik odcisków palca, które dbają o to, by nikt niepożądany nie dostał się od kabiny auta. W drzwiach umieszczono klamki, które automatycznie się chowają, a zbyt namolnych intruzów traktują prądem elektrycznym.

Przyznacie, że takie wnętrze w „opakowaniu” wozu pancernego, które wykonano z kewlaru i tytanu, spełniającego standardy obronne  B7, to coś naprawdę niezwykłego. „Rekin” na swym wyposażeniu ma m.in. kamery szpiegowskie, syreny alarmowe i światła.

Największe wrażenie budzą jednak jednostki napędowe. Producent pozwala wybrać pomiędzy mercedesowskimi silnikami: 5,5l V8 a 6l V12. Twierdzi, że na życzenie klienta potrafi wycisnąć z nich nawet 1521 koni mechanicznych!

Po świecie jeżdżą miliony samochodów. Black Sharków będzie tylko 5. O ich cenę lepiej nie pytajcie...
MM

Shark3

Poczytaj:

 • Lady In Red 5 - z wdziękiem i klasą
  Lady In Red 5 - z wdziękiem i klasą

  Jak świętować, to tylko w terenie! Z okazji Dnia Kobiet w ostatnią sobotę na poligonie Raków koło Wrocławia odbyła się V edycja nadzwyczaj sfeminizowanego rajdu terenowego, czyli Lady In Red. By w nim wystartować, należało przynajmniej wizualnie stać się na chwilę kobietą, co oznaczało w praktyce, że obowiązkowym wyposażeniem każdej załogi - obok hi-lifta i terenowych opon - były: szminka, puder i peruka pełna loków.

 • Rafał Sonik przed rajdem Dakar 2016: Stawiam sobie jeden cel – popełnić jak najmniej błędów
  Rafał Sonik przed rajdem Dakar 2016: Stawiam sobie jeden cel – popełnić jak najmniej błędów

  W środowe przedpołudnie w Paryżu odbyła się tradycyjna konferencja prasowa poprzedzająca start Rajdu Dakar. Organizatorzy zdradzili kilka szczegółów trasy oraz podali pełną listę startową we wszystkich klasach. Na początku 2016 roku wyzwanie podejmie 11 Polaków, pośród których największe szanse na sukces ma ponownie Rafał Sonik.

 • Fiat Toro. Użytkowe oblicze Renegade'a
  Fiat Toro. Użytkowe oblicze Renegade'a


  Kupienie marki Jeep przez koncern Fiata zaowocowało powstaniem Renegade'a, którego wygląd - zwłaszcza u ortodoksyjnych miłośników amerykańskich terenówek - budził niemałe kontrowersje.   Są jednak i dobre strony owej transakcji. Brazylijski oddział Fiata zaprezentował właśnie bardzo ładnie prezentującego się pickupa - Fiata Toro, którego konstrukcja bazuje na... Jeepie Renegade.

 • 18650 zł dla choinki - Ogólnopolska Terenowa Integracja Dla Choinki w Sianowie
  18650 zł dla choinki - Ogólnopolska Terenowa Integracja Dla Choinki w Sianowie
  Podobnie jak w latach ubiegłych tak i w tym roku na terenie gminy Sianów odbyła się Terenowa Integracja organizowana przez Sebastiana Matyszczuka (Sianowski Team Rajdowy) oraz Remika Skrzypczyńskiego (Team Pomorze 4x4), z której dochód przekazany zostanie rodzicom chorego, trzyletniego Franciszka.
 • Off-road w wersji hi-tech, czyli Samsung na pokładzie terenówek RMF 4RACING team
  Off-road w wersji hi-tech, czyli Samsung na pokładzie terenówek RMF 4RACING team

  RMF 4RACING Team nawiązał współpracę z marką Samsung Business, w ramach której wszystkie samochody zespołu oraz zawodnicy otrzymali najnowsze urządzenia firmy Samsung. Nowoczesne rozwiązania i technologie zostały specjalnie przystosowane do potrzeb zawodów motorowych i pełnią obecnie rolę standardowego wyposażenia każdego auta RMF 4RACING Team.

 • Rafał Sonik dołącza do ORLEN Team
  Rafał Sonik dołącza do ORLEN Team

  Zwycięzca tegorocznego Dakaru i trzykrotny zdobywca Pucharu Świata w kategorii quadów dołącza do zespołu ORLEN Team. Rafał Sonik będzie reprezentował barwy największego polskiego zespołu cross-country w eliminacjach Mistrzostw Świata FIM 2015 oraz podczas przyszłorocznego Dakaru.