Land Serwis

Prombron Black Shark – pancerny luksus

23 Pazdziernika 2014
Pancerne nadwozie, luksusowe wnętrze kabiny, a celebrity news pod maską 1521 koni mechanicznych – takich samochodów po prostu nikt nie produkuje. Nikt poza szalonym Leo Yankelovichem, szefem firmy Dartz, która zaprezentowała właśnie „Czarnego Rekina” - pojazd Prombron Black Shark, określany jako „wóz szpiegowski XXI wieku”.

Samochód nie został jednak zbudowany od zera. Podstawę konstrukcji stanowi podwozie Mercedesa Klasy GL – jego układ napędowy i zawieszenie, a także różne extrasy w rodzaju konsoli Xbox One, PS4 czy internetu LTE. Zachowany został również uchwyt na... szampana. Shark2Dostęp do tych luksusów chronią skaner siatkówki oka oraz czytnik odcisków palca, które dbają o to, by nikt niepożądany nie dostał się od kabiny auta. W drzwiach umieszczono klamki, które automatycznie się chowają, a zbyt namolnych intruzów traktują prądem elektrycznym.

Przyznacie, że takie wnętrze w „opakowaniu” wozu pancernego, które wykonano z kewlaru i tytanu, spełniającego standardy obronne  B7, to coś naprawdę niezwykłego. „Rekin” na swym wyposażeniu ma m.in. kamery szpiegowskie, syreny alarmowe i światła.

Największe wrażenie budzą jednak jednostki napędowe. Producent pozwala wybrać pomiędzy mercedesowskimi silnikami: 5,5l V8 a 6l V12. Twierdzi, że na życzenie klienta potrafi wycisnąć z nich nawet 1521 koni mechanicznych!

Po świecie jeżdżą miliony samochodów. Black Sharków będzie tylko 5. O ich cenę lepiej nie pytajcie...
MM

Shark3

Poczytaj:

 • Toyota Ultimate Utility Vehicle - czarna eminencja
  Toyota Ultimate Utility Vehicle - czarna eminencja

  Toyota pokaże na targach SEMA w Las Vegas samochód dla twardzieli – czarnego potwora Ultimate Utility Vehicle.

 • Audi Q6 - elektryzujący
  Audi Q6 - elektryzujący

  Nieoficjalnie wiadomo już, że podczas zbliżającego się salonu Frankfurt Motor Show, Audi pokaże nowy model Q6. Samochód otrzyma napęd elektryczny i wejdzie do sprzedaży w 2018 roku. Q6 będzie w stanie przejechać przynajmniej 500 kilometrów bez konieczności ładowania akumulatorów.

 • 7 wspaniałych Jeepów na Easter Jeep Safari 2016
  7 wspaniałych Jeepów na Easter Jeep Safari 2016

  Już za kilka dni siedem nowych samochodów koncepcyjnych Jeep wyposażonych w bogatą gamę akcesoriów firmy Mopar i Jeep Performance Parts uda się na podbój wymagających szlaków wokół miasta Moab w Utah (USA), w ramach corocznej imprezy Easter Jeep Safari, która potrwa od 19 do 27 marca. Swój przyjazd na jubileuszową 50. edycję zlotu, która zbiega się z obchodami 75-lecia istnienia marki Jeep, zapowiedziało tysiące fanów jazdy w terenie.

 • NeoRaid Team w blokach startowych 24 Horas TT Vila de Fronteira 2015
  NeoRaid Team w blokach startowych 24 Horas TT Vila de Fronteira 2015

  Już tylko godziny dzielą zespół NeoRaid Team od startu w kolejnej edycji zawodów 24-godzinnych, które ostatnio stały się jego specjalnością. W sobotę 28 listopada polskie BMW Propulsion weźmie udział w portugalskim wyścigu 24 Horas TT Vila de Fronteira.

 • Citroen DSX7 – szczęśliwa siódemka
  Citroen DSX7 – szczęśliwa siódemka
  Niebanalna uroda, luksusowe wykończenie i zaawansowana technika – hybrydowy model Citroena Wild Rubis SUV, który w kwietniu został zaprezentowany na salonie motoryzacyjnym w Szanghaju, zebrał znakomite oceny, dzięki czemu rośnie prawdopodobieństwo, iż zobaczymy go również na europejskich ulicach.
 • Elektryczny Land Rover Defender – jak w raju
  Elektryczny Land Rover Defender – jak w raju
  Elektryczny Defender, o którym szczegółowo pisaliśmy w marcu, wszedł w kolejną fazę testów. I co najciekawsze – otwartych dla publiczności. Właśnie rozpoczął służbę na drogach Projektu Raj (Eden Project) w Cornwall.