Land Serwis

Lotus i Bugatti w terenie? Kolejne SUV-y na horyzoncie

Terenowe (czy jak kto woli „uterenowione”) modele w swojej ofercie mają już Porsche, Maserati i Jaguar. Nad swoimi projektami pracują Ferrari i Lamborghini. Wiele na to wskazuje, że już niebawem coraz głośniej zacznie się mówić o sportowym SUV-ie Lotusa. A jakby tego było mało, wciąż pojawiają się pogłoski o... Bugatti z napędem na wszystkie koła. Nie od dziś wiadomo, że popyt rodzi podaż.

Lotus 1Brytyjski Lotus należy obecnie do chińskiego konsorcjum Geely, które kontroluje także szwedzkie Volvo. Szef Lotusa Jean-Marc Gales ujawnił w jednym z prasowych wywiadów, że jego firma zamierza przed 2020 rokiem zaprezentować dwa nowe modele sportowe, a w ciągu kolejnych dwóch lat przygotować premierę SUV-a. Auto ma być budowane w Chinach (to najprostsze rozwiązanie, biorąc pod uwagę zbliżający się moment Brexitu), a jego bazą zostanie platforma Volvo XC40.

O ile pojawienie się terenowego Lotusa wydaje się całkiem prawdopodobne, o tyle jego francuski odpowiednik sygnowany przez markę Bugatti ma póki co nikłe szanse na ziszczenia się w realu. Firma już dawno temu ogłosiła, że nie planuje budowy zarówno auta w wersji sedan, jak i SUV. To nie przeszkodziło jednak utalentowanemu artyście, Nikicie Aksyonovowi, stworzyć własny celeb gossip projekt nowego Bugatti, które potrafiłoby jeździć nie tylko po asfalcie. W tym celu – oprócz własnej wyobraźni – użył wizerunku sportowego Chirona, od którego „pożyczył” m.in. charakterystyczną atrapę chłodnicy i przednie reflektory. Końcowy efekt prezentuje się bardzo dobrze i należy jedynie żałować, że Francuzi nie zamierzają póki co zmieniać zdania.
MM, fot. pcauto.com.cn, behance.net

Poczytaj:

 • Mercedes G 500 4x4² – Gelenda do kwadratu
  Mercedes G 500 4x4² – Gelenda do kwadratu

  Mercedes-Benz ujawnił szczegóły dotyczące konstrukcji nowej Gelendy, którą zamierza pochwalić się podczas marcowych targów motoryzacyjnych w Genewie. Okazuje się, że wiele domysłów, które sprowokowane zostały opublikowanym niedawno zdjęciem auta, było bliskich prawdy. Dziś wiemy już znacznie więcej, co kryje się za kryptonimem G 500 4x4²

 • Spotkanie z Camel Trophy – zaproszenie last minute
  Spotkanie z Camel Trophy – zaproszenie last minute
  Już w ten weekend zapraszamy wszystkich fanów off-roadu na spotkanie z polskimi uczestnikami legendarnego rajdu Camel Trophy. Będzie czas na wspominki, rozmowy i oczywiście jazdę w terenie pod okiem doświadczonych zawodników.
 • Peugeot Passio – terenówka bez kierowcy
  Peugeot Passio – terenówka bez kierowcy

  Moduł autonomicznej jazdy, dron wypatrujący szlak w terenie i skanery prześwietlające trasę w poszukiwaniu pułapek. Czy tak off-road będzie wyglądał w przyszłości?

 • Nowe BMW X6 – jeszcze doskonalsze
  Nowe BMW X6 – jeszcze doskonalsze
  Lepsze jest wrogiem dobrego – z tego założenia wyszli projektanci BMW, pracując nad drugą generacją BMW X6, które znalazło już ćwierć miliona nabywców. Nowa X-szóstka zmieniła nieco wygląd w porównaniu do swej poprzedniczki, została udoskonalona i jeszcze lepiej wyposażona, ale rewolucje ją ominęły.
 • Stiga Trophy 2013 – wakacyjny extrem na Łotwie
  Stiga Trophy 2013 – wakacyjny extrem na Łotwie
  Jeśli nie macie jeszcze w pełni zaplanowanych wakacji, zapraszamy Was na łotewski extrem Stiga Trophy, który odbędzie się w dniach 2-4 sierpnia w rejonie Aluksne. Do udziału zaproszeni są wszelcy off-roaderzy, kwalifikujący się do klas TR1, TR3, OPEN i ATV. Organizatorzy łącznie spodziewają się około 70 załóg z Łotwy, Estonii, Litwy, Rosji i innych krajów europejskich.
 • Rafał Sonik przed rajdem Dakar 2016: Stawiam sobie jeden cel – popełnić jak najmniej błędów
  Rafał Sonik przed rajdem Dakar 2016: Stawiam sobie jeden cel – popełnić jak najmniej błędów

  W środowe przedpołudnie w Paryżu odbyła się tradycyjna konferencja prasowa poprzedzająca start Rajdu Dakar. Organizatorzy zdradzili kilka szczegółów trasy oraz podali pełną listę startową we wszystkich klasach. Na początku 2016 roku wyzwanie podejmie 11 Polaków, pośród których największe szanse na sukces ma ponownie Rafał Sonik.