Land Serwis

Jeep Renegade Comanche – powypadkowy, ale droższy niż w salonie

Zaliczyliście swoim autem stłuczkę? Współczujemy! Ale nie załamujcie się i bierzcie przykład z Allena, który swojego powypadkowego Renegade'a tak odremontował, że nie tylko zarobił, ale jednocześnie stał się sławny na całym świecie. Wystarczyło, że uszkodzone auto przerobił na... pick-upa przypominającego prototyp z Easter Jeep Safari 2016.

Wszystkiemu dał początek wypadek, w którym najmocniej ucierpiał prawy tył samochodu Allena. Większość osób na jego miejscu oddałaby Jeepa do autoryzowanego serwisu i czekała cierpliwie na przywrócenie wyglądu auta do stanu fabrycznego. On jednak wraz z przyjacielem postanowił wziąć sprawę we własne ręce, przy okazji dając upust swojej kreatywności.

Wzorując się na prototypie Renegade'a w wersji pick-up, który był prezentowany na wielkanocnym zlocie Jeepa w 2016 roku, właściciel auta zamiast go odbudowywać..., uciął karoserię tuż za słupkiem B, uzyskując tym samym miejsce na pakę ładunkową. Burty zbudował i wykończył własnoręcznie, umieszczając w nich fabryczne światła i wlew paliwa. Podłoga i wewnętrzne ścianki zostały profesjonalnie zabezpieczone przed uszkodzeniem podczas transportu ładunku. Przy okazji udało się również wygospodarować miejsce na kanister z paliwem. Za przednimi siedzeniami umieszczona została ściana zamykająca kabinę, w której zamontowano szybę z Forda Rangera.

Ukończony samochód żywo przypomina koncepcyjnego Comanche'a z Easter Jeep Safari 2016, a nawet wydaje się od niego ładniejszy, choć do pełni szczęścia brakuje mu 32-calowych AT-eków oraz brezentowego dachu, w które wyposażony był prototyp. Powypadkowy Jeep trafił na aukcję Ebay, gdzie wzbudził ogromne zainteresowanie kupujących. Licytacja osiągnęła pułap 32 tysięcy dolarów, ale nie przekroczyła kwoty minimalnej. Na Craigsliście samochód został wyceniony na 38,500 USD, co jest kwotą niemałą, jeśli zważyć, że cena nowego Renegade'a w USA zawiera się w przedziale 17,995 – 28,390 USD. Allen powinien chyba zacząć dawać lekcje, jak porażkę można przekuć w sukces (finansowy).
MM, fot. Ebay

Poczytaj:

 • 115 godzin na Głównym Szlaku Beskidzkim – biegiem i za kierownicą Isuzu D-max
  115 godzin na Głównym Szlaku Beskidzkim – biegiem i za kierownicą Isuzu D-max
  Ponad 2000 kilometrów po dziurawych niczym szwajcarski ser szosach w Beskidzie Niskim i Bieszczadach, szutrach i kamienistych drogach górskich. Dziesiątki przekroczonych strumieni, grubo ponad sto godzin spędzonych w samochodzie. Isuzu D-max pod koniec czerwca wspierał jednego z najlepszych polskich biegaczy górskich Maćka Więcka w 500-kilometrowym biegu po Głównym Szlaku Beskidzkim.
 • Liczby rządzą światem, czyli Dakarowy kalkulator
  Liczby rządzą światem, czyli Dakarowy kalkulator

  Jak ogromnym przedsięwzięciem jest rajd Dakar, pokazuje zestawienie liczbowe, które tradycyjnie przed rozpoczęciem zawodów prezentują ich organizatorzy. 2 stycznia 2016 na starcie w Buenos Aires staną 354 pojazdy, w których miejsca zajmie 556 zawodników (w tym 10 kobiet) z 60 krajów świata.

 • Off-road Show Poland 2017 – jak pięknie się różnią
  Off-road Show Poland 2017 – jak pięknie się różnią

  Tradycyjnie jak co roku off-roadowy sezon zakończyły odbywające się w Warszawie targi Off-road Show Poland, które stanowiły niepowtarzalną okazję, by w jednym miejscu i czasie dokonać kompleksowego przeglądu terenówek różnej krwi i maści. Lśniące nowością Lexusy sąsiadowały więc z przyrdzewiałymi tu i ówdzie Land Cruiserami, amerykańskie Jeepy i Willysy spoglądały na rosyjskie UAZ-y i polskie Tarpany, zaprawione w boju rajdówki parkowały obok globtroterów co niejeden kontynent objechali, a wielotonowe ciężarówki górowały nad zwinnymi quadami i UTV-ami.

 • Powrót Hiroshiego Masuoki. Legenda Dakaru w hybrydowym Mitsubishi
  Powrót Hiroshiego Masuoki. Legenda Dakaru w hybrydowym Mitsubishi

  Dwusilnikowy Mitsubishi Outlander PHEV ze słynnym Hiroshim Masuoką za kierownicą weźmie udział w październikowym Baja Portalegre 500 - 9. rundzie Pucharu Świata FIA. Eksperymentalna rajdówka Mitsubishi brała już udział w trudnych zawodach terenowych w Azji i Australii, ale po raz pierwszy wystąpi w imprezie o tak wysokiej randze.

 • Mercedes Pick-up – wspólny projekt Daimlera, Nissana i Renault
  Mercedes Pick-up – wspólny projekt Daimlera, Nissana i Renault

  Koncerny Nissan i Daimler potwierdziły oficjalnie, że pracują nad projektem jednotonowego pickupa dla marki Mercedes-Benz. W aucie, które zadebiutuje w roku 2016, zostaną wykorzystane niektóre rozwiązania konstrukcyjne z nowego Nissana NP300. Będzie to jednak model opracowany i zaprojektowany przez firmę Daimler, z uwzględnieniem specyficznych potrzeb jej klientów, posiadający wszystkie charakterystyczne cechy i detale typowe dla marki Mercedes Benz.

 • Terenowa lekkość bytu, czyli (częściowo) aluminiowe nadwozie Wranglera 2018
  Terenowa lekkość bytu, czyli (częściowo) aluminiowe nadwozie Wranglera 2018

  Jeep Wrangler nowej generacji, którego premiery spodziewać się możemy w przyszłym roku, będzie posiadał nadwozie wykonane częściowo z aluminium. Na pewno mowa o drzwiach i masce silnika, a spodziewać się możemy jeszcze innych niespodzianek.