Land Serwis

Defender na koksie, czyli Land Rover z 565 KM pod maską

SWAP, czyli wymiana silnika w aucie, to rzecz często spotykana w off-roadzie, zwłaszcza gdy właściciel auta marzy o większej (niż zaplanował producent) liczbie koni mechanicznych. Land Rover Defender 90 z 565 KM pod maską to jednak prawdziwy unikat, którego domeną są (o zgrozo!)... wyścigi uliczne.

Defender celebrity gossip nie po został zbudowany, by palić gumy na asfalcie, ale w dzisiejszych czasach – jak widać – wszystko jest możliwe. Coś, co nie mieści nam się w głowie, jest dziełem holenderskiej firmy Tophat, która wzięła na swe barki kompleksową przebudowę zasłużonej terenówki.

Wybór silnika, który dokonała, nie jest jeszcze sensacją, bowiem liczni off-roaderzy – od Borisa Gadasina po Pawła Oleszczaka czy Piotra Domownika – korzystali już z jednostek GM. Ale moc: 565 KM wyciśnięta z LS3 V8 o pojemności 6.2 litrów (w standardzie 436 KM) budzi niemały szacunek.

Jednostka połączona jest z manualną, 6-biegową skrzynią T56, która dobrze sobie radzi z dużymi obciążeniami. Pneumatyczne zawieszenie, amortyzatory Koni i wyczynowe hamulce AP Racing mają sprawić, że „naspeedowany” Land Rover pozwoli się utrzymać w ryzach podczas szaleństw na ulicach i torach wyścigowych. Umieszczony w sieci film dowodzi, że Defender nieźle sobie radzi w pojedynkach ze stuningowanymi BMW i Porsche. W terenie prawdopodobnie wciąż mógłby jeszcze wiele zdziałać.
MM

Poczytaj:

 • Škoda Karoq – strzał w dziesiątkę
  Škoda Karoq – strzał w dziesiątkę

  Nowy kompaktowy SUV ŠKODY będzie nosił nazwę Karoq. Młodsza siostra Kodiaqa zostanie po raz pierwszy zaprezentowana 18 maja w Sztokholmie, a jej sprzedaż rozpocznie się pod koniec 2017 roku.

 • Land Serwis otwiera nowy oddział w Gdańsku
  Land Serwis otwiera nowy oddział w Gdańsku
  W najbliższą sobotę firma Land Serwis/British Garage zaprasza na otwarcie nowego oddziału w Gdańsku. W obiekcie przy ul. Litewskiej 12 znajduje się hala napraw o powierzchni 850 m2 z sześcioma podnośnikami i możliwością jednoczesnej naprawy 12 samochodów. Tym samym sieć Land Serwisów obejmie cały kraj z centralą w Wieliczce k./Krakowa oraz oddziałami w Warszawie, Poznaniu i Gdańsku.
 • Rajdowa Toyota RAV4. Born in the U.S.A.
  Rajdowa Toyota RAV4. Born in the U.S.A.

  Toyota zaprezentowała w Las Vegas nową rajdówkę RAV4, która wystartuje w serii 2015 Rally America.

 • Toyota Land Cruiser VDJ200 NAC Rally Team – ready to go
  Toyota Land Cruiser VDJ200 NAC Rally Team – ready to go
  Po trzech i pół miesiącach wytężonych prac nowa rajdówka zespołu NAC Rally Team jest już gotowa do jazdy. Pachnąca nowością Toyota Land Cruiser VDJ200, za której kierownicą zasiądzie Paweł Molgo, została kompleksowo przebudowana i wyposażona, tak aby spełniać wymogi grupy T2 i móc startować w licencjonowanych rajdach FIA.
 • Toyota FT-AC Concept – pieśń przyszłości
  Toyota FT-AC Concept – pieśń przyszłości

  Toyota FT-AC Concept to koncepcyjny model samochodu, który z pewnością zyska Wasze uznanie. Nie jest bowiem zwykłym crossoverem, który tylko udaje zamiłowanie do jazdy w terenie. To prawdziwa terenówka, może nie ekstremalna, ale na pewno rekreacyjna, którą zaprojektowano z myślą o miłośnikach off-roadu, noclegów na łonie natury i aktywnego trybu życia.

 • Zamiast Fabii Scout Skoda szykuje nowego crossovera
  Zamiast Fabii Scout Skoda szykuje nowego crossovera

  Za dwa lata powinniśmy być świadkami premiery nowego crossovera Skody, którego konstrukcja będzie miała wiele wspólnego z modelem Fabii nowej generacji. Niestety w parze z „off-roadowym” wyglądem nie idzie napęd na wszystkie koła, co oczywiście budzi nasze ogromne rozczarowanie.